З режисером Романом Віктюком прощаються в його рідному Львові: відео

З режисером Романом Віктюком прощаються в його рідному Львові: відео

Вшанувати видатного маестро пришли актори, друзі і пересічні львів'яни.

Останню шану знаменитому режисеру Роману Віктюку віддають у його рідномі Львові. Помер режисер в Москві минулого тижня від ускладнень коронавірусу на 85-тому році. Громадська панахида нині триває в Театрі юного глядача.

Як йдеться у сюжеті ТСН.12:00, на сцені поставили домовину, а поруч велике панно з фотографіями. Поруч сестра Романа Григоровича, його онука та внучаті племінники. На балконі співає хор "Гомін". Охочих попрощатись з режисером дуже багато - це і друзі, і пересічні львівяни.

У Львові прощаються з режисером Романом Віктюком

У Львові прощаються з режисером Романом Віктюком

"Дуже пам’ятаю всі його настанови і на ціле життя… Вчив життю, вчив добру, вчив як ставитися до людей", - розповіла львів‘янка Людмила Односум.

Актори теж з теплотою згадують режисера.

"Завжди, коли Роман Григорович приїздив до Львова, він обов’язково приходив до нас в театр "Воскресіння", переглядав наші репетиції вистави, жартував, це людина-всесвіт була", - актор театру Воскресіння Володимир Губанов.

Колеги з театру, де працював Роман Віктюк, кажуть, що митець залишиться у їхнії пам'яті назавжди.

"Це завжди була людина сповнена життям, ну а людина жива, доки її пам’ятають. Так що я думаю, що він лишається з нами", - сказала художниця театру юного глядача Наталія Лєйкіна.

Театр юного глядача для Романа ВІктюка - це місце, де почалася його творчість. Тут він працював 9 років, одразу після навчання. Спочатку актором, потім і режисером. Згодом поїхав жити і працювати в Москву. Але завжди наголошував на тому, що він українець і львів'янин.

Востаннє Роман Григорович був у Львові нарикінці серпня 14 року. Тоді вже тривала неоголошена війна з Росією. Віктюк розповідав, що мешкає біля самого Кремля і на своїх дверях він вивісив синьо-жовті стрічки.

Після прощання у театрі Романа Григоровича відспівають у храмі святого Андрія, а поховають на Личаківському кладовищі у родинному гробівці.

Нагадаємо, напередодні похорону племінники митця розповіли ТСН, що Роман Віктюк помер після перевезенн з однієї лікарні в іншу, у нього розірвався тромб. Маестро заповів, щоб його поховали саме у рідному Львові поруч із батьками.

Важку втрату прокоментували багато знаменитостей, серед них - актори Андрій Данилко, Максим Віторган, ведучий Юрій Горбунов та інші.  

У Москві із Романом Віктюком попрощалися у п'ятницю, 20 листопада, в театрі, який режисер заснував майже чверть століття тому.

У Львові попрощаються з режисером Романом Віктюком

У Львові попрощаються з режисером Романом Віктюком

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація