За останні два роки ліки здорожчали на двісті відсотків

За останні два роки ліки здорожчали на двісті відсотків

Скільки людей щороку помирає через недоступність медпрепаратів, ніхто не досліджує.

Щойно приходить осінь, а з нею і респіраторні хвороби, як українці мусять ширше відкривати гаманці. "Закашляний" сезон робить ціни кусючими, а для декого просто недоступними. ТСН дізналася, що у західних країнах - все з точністю до навпаки. Там хворіти набагато дешевше.

За останні два роки ліки здорожчали на двісті, а подекуди і триста відсотків. Жодною інфляцією такий стрибок не виправдати.

Упаковка звичайного пластиру в аптеці коштує майже як кілограм м'яса. Насправді його ціна три, від сили п'ять гривень в базарний день.

Через київську регіональну митницю проходить половина ліків, що ввозять до країни. Тут, на митному кордоні, і можна зрозуміти природу утворення високих цін: імпортери- постачальники ліків у документах завищують ціну закуплених препаратів. Для цього залучають фірму-посередницю, яка зазвичай належить родичам імпортерів. Вже з нею укладають договір на поставку ліків. Що більше фірм-посередників, то дорожчі ліки.

Препарати імпортують за пільговим оподаткуванням, щоб вони були доступними для людей. Торік держава недоотримала понад п'ять мільярдів гривень, але ліки доступнішими не стали.

Скільки людей щороку помирає через недоступність медпрепаратів, ніхто не досліджує. Про це можна лише здогадуватися, проаналізувавши головні причини смертності: хронічні хвороби, при яких і дня не можна жити без пігулок.

За прямими контрактами в країну завозять лише мінімальний відсоток ліків. Митники припускають, якби імпортери платили податки, їм не було б сенсу завищувати ціну у кілька разів.

Варто також відзначити, що наприкінці вересня, прем'єр Микола Азаров про початок програми повноцінного заміщення імпортованих лікарських препаратів та обладнання на відповідну продукцію українського виробництва.

Читайте також:

В українців відберуть імпортні ліки

Україна замінить імпортні ліки вітчизняними аналогами

35 тисяч українців випробовують на собі нові ліки

АМКУ заборонив 20 компаніям підвищувати ціни на ліки

Перевозити товари через митницю стане простіше

Недоступне лікування

Недоступне лікування

Повʼязані теми:

Наступна публікація