Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В радіоефірі стало більше української мови

Частка українських пісень та програм на радіо зросла завдяки новому законопроекту.

Від 8 листопада частка українських пісень на радіо має бути не нижчою 30%, а новин, аналітичних та розважальних програм українською не менше 55%.

Це пов’язано із запровадженням відповідних законодавчих норм. Розрахунок квоти стосується загального обсягу пісень протягом доби, а також від включених в ефірі з 7:00 до 14:00, а також у проміжку часу 15:00 - 22:00.

Як зазначив віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, наразі в ефірі радіостанції переконують зазначену вище норму. Відтак, цей показник складає приблизно 32%. При цьому в уряді не зафіксували зменшення аудиторії радіослухачів. 

"Дуже відрадно, що квота виконуються незалежно від регіону. Це показує, що норми, закладені в законі, абсолютно природні. Це нормально для країни, коли український слухач, натиснувши кнопку радіоприймача, може почути пісні українською мовою ", - цитує Кириленка Детектор Медіа.

За даними Нацради з телебачення і радіомовлення, найбільша частка українських пісень зафіксована в ефірі радіостанції "Країна ФМ" (100%), а також радіостанцій Суспільного мовлення: "Промінь" - 98%, "Українське радіо" - 90%, "Культура" - 66%.

Нагадаємо, що у жовтні Надцрада завершила черговий етап моніторингу 16 радіостанцій на предмет виконання вимог закону про мовні квоти. Порушень не було виявлено, а частка україномовних пісень та програм на деяких радіостанціях склала більше 90%.

ВідеоПереворот на радіо: наслідки введення квот на українські пісні

Залиште свій коментар

Вибір редакції