Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Збитки невимовні": який вигляд має Буковина, де вирувала стихія

"Збитки невимовні": який вигляд має Буковина, де вирувала стихія

Люди сподіваються на компенсацію, але у сільраді кажуть, що грошей на це нема.

У четвер, 25 червня, на Буковині вода припинила свій наступ і вже не прибуває, але досі стоїть у селах. Напередодні у села Стрілецький Кут та сусіднє Ревне просто з гір хлинув величезний потік і понісся вулицями.

Стихії такої потужності тут не пам'ятають навіть старожили. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Те, що побачили кореспонденти ТСН, важко описати словами. У центрі всюди гори мулу, каміння та уламки дерев, які бурхлива течія несла з гір. Увесь день люди самотужки розчищали дорогу та двори. В центрі села працює важка техніка.

"Люди дивились телевізор і через вікна вода заходила. Це в лічені хвилини, а деколи і секунди, розривало паркани. Таке пекло було тут", - розповів сільський голова с. Стрілецький Кут Василь Вудвуд.

В селі постраждали майже усі подвір'я. Злива, кажуть люди, почалась раптово. Вода з гір через протоки ринула до річки Прут. За лічені хвилини затопило все - дороги, подвір’я і будинки. Рівень води сягав метра. І хоч зараз велика вода пішла, з подвір'їв досі помпами відкачують воду. А у хатах все у намулі. Велика вода знищила усе майно.

"Нема де жити, нічого нема. Машина затоплена, все затоплено, котельня затоплена", - каже місцевий житель Віталій Пилипяк.

"Нічого не лишилось, меблі, все, кури. Все потопилося. Холодильники. Що було, все пішло", - додає місцевий житель Роман Брияк.

Відео Страшна повінь: що відбувається на Прикарпатті та Буковині

За добу рівень води в річках Прикарпаття піднявся, чимало населених пунктів залишаються затопленими та відрізаними од світу. У селах Ревне та Стрілецький Кут на Буковині стихія пошкодила 200 обійсть. Вода лилась у вікна осель, зносила паркани та нищила городину. Яка ситуація у цих регіонах - у прямих включеннях.

Страшна повінь: що відбувається на Прикарпатті та Буковині

Люди сподіваються на компенсацію, але у сільраді кажуть, що грошей на це нема. Тож проситимуть допомоги в держави.

"Ми, сільська рада, не можемо двори забезпечити в такій кількості, якщо держава не допоможе. Це збитки невимовні", - каже сільський голова с. Стрілецький Кут Василь Вудвуд.

Наразі в Стрілецькому Куті немає газу та світла. Але головне для людей - аби можна було відновити житло. Комісія із сільради вже обходить кожен двір, описує пошкоджене майно. Акти направлятимуть у в обласну адміністрацію.

Загалом у селах Стрілецький Кут і Ревне стихія пошкодила понад 200 осель. Ще одне затоплене село - це Маршинці Новоселицького району. 25 червня вода там вже пішла на спад.

Нагадаємо, що уряд на засіданні 25 червня ухвалив рішення про виділення із бюджету близько 700 млн гривень на допомогу західним областям, які постраждали від стихії, а також додатково будуть надані кошти Держлісагентству та Держводагентству.  

Як повідомлялося раніше, мешканців Чернівецької області попередили про можливу евакуацію через очікувану повінь. Там прогнозують значне підвищення рівня води у річці Прут, що загрожує підтопленням будинків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції