Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за підробку ліків

Зміни до Кримінального кодексу передбачають навіть довічне ув'язнення за цей злочин.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за фальсифікацію ліків. 

Про це повідомляється на сайті Офісу президента України.

Документ вносить зміни до статті 321-1 Кримінального кодексу України, згідно з якими виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих ліків карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років (до цього було від трьох до п’яти років).

Якщо такі самі дії були вчинені повторно або за попередньою змовою осіб, то покарання посилюється до 8-10 років в'язниці. Якщо ж підробка ліків призвела до смерті чи інших тяжких наслідків, то винний у цьому може отримати від 10-15 років ув'язнення і аж до довічного позбавлення волі. 

"Протидія виробництву та обігу фальсифікованих лікарських засобів має стати предметом постійної уваги з боку державних органів України, оскільки підробка ліків загрожує внутрішній безпеці країни", – йдеться у повідомленні Офісу президента. 

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Нагадаємо, в Україні запровадили нові правила, які покликані зменшити в продажу кількість підроблених ліків. Від 1 вересня 2019 року на упаковках препаратів почало з’являтися спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити оригінальність препарату. Наприкінці року пацієнти зможуть перевіряти ліки за допомогою мобільного додатку. 

Відео Смерть за власні кошти: як розпізнати фальсифіковані та контрабандні ліки

ТСН.Тиждень досліджував проблему фальсифікованих та контрабандних ліків. За даними ВООЗ, кожен 10-й препарат неякісний. Перевірити препарат для смертельно хворого пацієнта неможливо. У нього просто немає коштів на експертизу. Інколи в цю небезпечну гру за життя хворим щастить. Інколи - ні.  

Смерть за власні кошти: як розпізнати фальсифіковані та контрабандні ліки

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції