"Свобода" захопила кілька "мажоритарних" мандатів, поки ПР здає позиції

"Свобода" захопила кілька "мажоритарних" мандатів, поки ПР здає позиції

Регіонали здають позиції, пока "Свобода" захоплює місця у Раді / Фото: УНІАН

На деяких округах у дев'яти областях та у Києві продовжується гаряча боротьба за голоси виборців.

На виборах у Верховну раду на одномандатних округах за даними 99,12% опрацьованих бюлетенів регіонали трохи здали позиції, але продовжують лідирувати.

Так, за "мажоритаркою" у Раду проходять 114 регіоналів, 42 кандидата від ВО "Батьківщина", 12 – ВО "Свобода", 6 - партія "УДАР", 3 - "Єдиний центр", 2 - "Народна партія", та по одному - від партії "Союз" і Радикальної партії. Також, за даними ЦВК, на 44 округах перемагають самовисуванці.

Найбільше голосів за регіоналів очікувано віддали у Криму, Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській, Миколаївській та Одеській областях. ВО "Батьківщина" "взяла" Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську області та для декого несподівано - Київ.

За кандидатів від ПР традиційно голосують на сході та півдні

У Криму за результатами 100% опрацьованих протоколів кандидати від ПР одержали перемогу на 9 округах із 10. Тільки на ОВО №2 українці обрали висуванця від партії "Союз". Зокрема, на обох округах у Севастополі перемогли кандидати від ПР - співавтор "мовного закону" Вадим Колесніченко та нардеп Павло Лебедєв.

Також не стали несподіваними результати голосування у Дніпропетровській та Донецькій областях - кандидати від Партії регіонів отримали перемогу у 16 із 17 округів та у всіх 21-му округах відповідно. Тільки на ОВО №24 на Дніпропетровщині переміг самовисуванець.

Читайте: Українці провели у Раду цілу армію родичів, тушок і воїнів-опозиціонерів

На Донеччині серед переможців варто окремо відзначити нардепів Сергія Клюєва, Тетяну Бахтєєву, Владислава Лук'янова, Валентина Ландика, дядька скандально відомого Романа Ландика, та сина прем'єра Олексія Азарова.

У Харківській області виборці одностайно проголосували за регіоналів, віддавши їм перемогу на всіх 14-ти округах. Зокрема тут у Раду пройшли молодший брат губернатора Дмитро Добкін та нардеп Ірина Горіна, дочка якої вийшла заміж за секретаря Київської міськради Олеся Довгого.

Виборці у Запорізькій області на 8 із 9 округів віддали перемогу кандидатам від ПР, зокрема сину генпрокурора, нардепу Артему Пшонці та нардепу Ярославу Сухому. На ОВО №78 перемогу одержав самовисуванець.

У Луганській області на 9 округах із 11-ти за результатами 99,79% опрацьованих бюлетенів лідирують кандидати від провладної партії, на 104-му окрузі - самовисуванець.

На п'яти округах на Миколаївщині перемогли також висуванці від ПР, на шостому перемогу одержав кандидат від ВО "Батьківщина" Ігор Бриченко.

Читайте: Підраховано майже 100% голосів: Батьківщина продовжує набирати, ПР втрачає

В Одеській області спостерігається більше розмаїття кандидатів. Так, регіонали, серед яких варто згадати Сергія Ківалова, перемогли на 7-ми округах, на трьох - самовисуванці, на одному - кандидати від "Народної партії".

На Херсонщині на 3 округах із 5-ти виграли регіонали, на двох інших лідирують ударівець та самовисуванець.

На трьох із п'яти округах Кіровоградської області перемогли регіонали, віддавши на ОВО №99 кандидату від "Батьківщини". На ОВО №100 за перемогу бореться регіонал Станіслав Березкін.

Закарпатська область традиційно віддала перемогу Партії регіонів – на трьох округах, і партії "Єдиний центр" на інших трьох.

За "Батьківщину" активно голосували у Києві

У Києві на 9 округах із 13-ти перемогу отримали кандидати від ВО "Батьківщина", на 211-му окрузі за результатами 98,83% опрацьованих бюлетенів також лідирує бютівець Сергій Терьохін, з яким за перемогу змагається регіонал Ігор Лисов.

На 214-му окрузі перемогу отримав кандидат від партії "УДАР" Віктор Чумак. На 215-му свободівець Андрій Іллєнко вирвав перемогу у Галини Гереги. А на 223-му досі не порахували бюлетені, однак за результатами 76% опрацьованих бюлетенів на окрузі за перемогу змагаються свободівець Юрій Левченко та самовисуванець Віктор Пилипишин, у якого наразі є перевага у 639 голосів.

Івано-Франківська область на 4 округах із 7-ми обрала бютівців, на двох перемогли самовисуванці, зокрема нардеп Олександр Доній, на 83-му окрузі перемогу одержав висуванець від ВО "Свобода".

На Рівненщині на 3 із 5 лідирують кандидати від ВО "Батьківщина", на двох інших – регіонал та свободівець.

У Сумській області виборці обрали бютівців на 3 округах із 6-ти. На двох перемогли самовисуванці, останній округ "дістався" регіоналу.

Тернопільщину поділили кандидати від ВО "Батьківщина" (3 округи) та ВО "Свобода" (2 округи).

У інших регіонах виборці потішили розмаїттям політичних смаків

Дев'ять округів у Київській області поділили між собою троє регіоналів (заступник голови НАК "Нафтогаз України" Сергій Кацуба, підприємець Олександр Онищенко та перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Ярослав Москаленко), двоє кандидатів від ВО "Батьківщина", двоє ударівців та двоє самовисуванців.

Через скандал на 14-му окрузі у Вінничині перерахували голоси / Фото: gbgalsgallery.com
На 5 із 8 округів на Вінничині перемогли самовисуванці, зокрема міністр економіки Петро Порошенко, на одному - кандидат від "Батьківщини" Микола Катеринчук, за 15-м округом пройшов регіонал Микола Джига. На ОВО №11 кандидат від "Батьківщини" Наталія Солейко бореться за перемогу із самовисуванцем Олександром Домбровським.

Шість округів Житомирщини поділили між собою два регіонали, два самовисуванця та по одному кандидату від Народної партії та "Батьківщини".

На Волині по чотирьом із п'яти округів пройшли самовисуванці, на ОВО №19 переміг свободівець.

У Львівській області ВО "Свобода" отримала найбільшу підтримку. За свободівців проголосували на 4 із 12 округів, зокрема за скандально відому своїми висловлюваннями проти російської мови Ірину Фаріон та за молодшого брата Тягнибока Андрія. Тим не менш на більшості - семи – округах лідирують бютівці, на ОВО №120 перемогу одержав самовисуванець.

У Полтавській області на чотирьох округах із восьми перемогу одержали самовисуванці, на двох – ударівці, на одному – висуванець від ВО "Свобода".

Хмельниччина голосувала на семи округах, на п'яти з яких перемогли самовисуванці, зокрема Олександр Герега, чоловік секретаря Київради Галини Гереги, яка зі скандалом програла на своєму окрузі по Києву. На одному окрузі виграв кандидат від "Батьківщини", на другому лідирує самовисуванець.

Читайте: Свободівець Іллєнко заявив, що остаточно переміг Герегу у Києві

У Черкаській області на 3 округах із 7-ми лідирують самовисуванці, на двох – регіонали. На ОВО №197 за результатами 48% опрацьованих бюлетенів лідирує самовисуванець Богдан Губський, а на ОВО №194 за результатами 96% опрацьованих бюлетенів – висуванець від "Батьківщини" Микола Булатецький.

Голоси виборців на чотирьох округах у Чернівецькій області порівну розділилися між кандидатами від ПР та "Батьківщини".

Чернігівська область відзначилася перемогою лідера Радикальної партії Олега Ляшка на 208-му виборчому окрузі. Ще на 4 округах із 6-ти перемогу отримали самовисуванці, серед яких і екс-міністр транспорту Микола Рудьковський. На 205-му окрузі переміг кандидат від "Батьківщини".

Нагадаємо, за даними 89,18% опрацьованих протоколів щодо голосування в одномандатних округах представники Партії регіонів отримували 117 місць у Раді, ВО "Батьківщина" - 43, ВО "Свобода" - 10, а самовисуванці лідирували на 43 округах.

У Києві на двох округах триває боротьба за голоси

У Києві на двох округах триває боротьба за голоси

Повʼязані теми:

Наступна публікація