Україна домовилась про продаж Туреччині керованих ракет "Конус"

Дата публікації
Перегляди
4834
Україна домовилась про продаж Туреччині керованих ракет "Конус"

censor.net.ua

Початок виробництва партії ракет на експорт розпочнеться найближчими тижнями.

Українське державне підприємство "Спецтехноекспорт" та турецька державна корпорація Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) домовились про постачання Туреччині 120-мм ствольних керованих ракет "Конус".

Відповідний контракт було підписано 1 травня в рамках Міжнародної оборонної виставки ІDEF2019 у Стамбулі, повідомляє "Укрінформ".

"Протягом першого етапу реалізації контракту передбачені поставки 120 мм керованих ракет "Конус" і пристроїв наведення для їхньої інтеграції в турецькі основні бойові танки. Згодом внаслідок часткового трансферу технологій українські керовані ракети будуть вироблятися на потужностях MKEK", - заявили в "Спецтехноекспорті".

За їхніми словами, у контракті прописано вартість ракет, а також терміни їхнього виготовлення та постачання до Туреччини.

"Завершення процедури підписання та початок виробництва експортної партії ракет заплановано на найближчі тижні", - пояснили в держпідприємстві.

Нагадаємо, 12 січня стало відомо, що Україна закупить у Туреччини дрони нового покоління Bayraktar TB. Їх використовуватимуть для потреб армії. Відповідну угоду було підписано між Державною компанією "Укрспецекспорт", що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром", та турецькою компанією Baykar Makina. 

Ці новітні ударні безпілотники оперативно-тактичного рівня, окрім високотехнологічних характеристик також можуть бути доозброєні сучасним високоточним ракетним озброєнням для знищення бронетехніки, інженерних та фортифікаційних споруд, а також морських цілей.

ТСН.ua