П'ятизірковий Янукович: аристократ, інтелігент, татарин, шаман і дисидент

П'ятизірковий Янукович: аристократ, інтелігент, татарин, шаман і дисидент

Юрій Винничук / Фото: УНІАН

Народ кинувся скуповувати портрети нащадка шаманів, бо, що не кажіть, а віагра дорожча. І не біда, що пігулку ковтнути значно легше, ніж прожувати і проковтнути цілий портрет. Вигода очевидна.

Останнім часом, як тільки хтось в Україні стає президентом, відразу починає заглиблюватися у своє коріння. І, звичайно, не сам, а за допомогою вірних біографів. Кажу "останнім часом", бо ані Кравчук, ані Кучма своїми родоводами не переймалися. Кучма взагалі, перебуваючи депутатом ВР, був за паспортом росіянином, а українцем став щойно тоді, коли вирішив балотуватися на президента. Правда, українцем він став за паспортом, а в душі так і залишився звичайним лапотніком.

"І хто ж таку нам кучму дав?" – геніально провістив Іван Котляревський в "Енеїді". Відповідь ми отримали через майже двісті років.

Першим президентом, який занурився у власний родовід, був Віктор Ющенко. Дуже глибоко йому пірнути не вдалося, але 18 сторіччя – це теж поважно. Виявилось, що село Хоружівка заснував його далекий предок, і не якийсь там простий селюк, а сам Петро Калнишевський – останній кошовий (а не гетьман, як дехто пише в пориві підлизону) Запорізької Січі!

З того часу, коли Ющенко довідався про це, на питання журналістів: "Який подарунок вам запам'ятався найбільше?" президент, не задумуючись, відповідав: "Генеалогічне дерево! Рід Ющенків веде свій початок від запорізького козака Петра Калнишевского-Ющенка, котрий заснував хутір Хоружівку".

Ясна річ, інші претенденти на президентське крісло з цим змиритися не могли, і хутенько організували відсіч. Якийсь Андрій Дерепа у книзі "Фактор Ю" кинувся спростовувати цю версію, і так захопився, що навіть став доводити, ніби Віктора Андрійовича взагалі не можна відносити до інтелігентних людей. Хоча це ще питання: чи можна вважати козацького полковника чи навіть кошового інтелігентною людиною?

На захист президента виступив письменник та історик Данило Кулиняк, який у книзі "Від Калниша вісті" навів такі архівні дані, які вже неспростовно доводять, що родинний зв'язок між Віктором Ющенком та гетьманом Петром Калнишевським дійсно існував. Адже у Калнишевського був брат Ничипір Ющенко.

Та це ще квіточки. Далі Д. Кулиняк копнув ще глибше і продовжив родовід Ющенка аж до часів Богдана Хмельницького!

Що було б, якби Ющенко виграв вибори, можна тільки здогадуватися. Ми мали уже родовід до самого Ярослава Мудрого, а то й до Кия і вождя гунів Атилли.

Але виграв вибори Віктор Янукович. І ось відразу заворушилися усі придворні менестрелі і майнезінґери (не плутати з машінґверами) та, озброївшись лопатами і кайлами, кинулися копати президентський родовід.

Першою докопалася професор архітектури Лариса Скорик, яка переконана, що Віктор Янукович – людина з "блакитною кров'ю". Коли пані Лариса встигла засмакувати президентської крові і визначити її голубизну, не повідомлялося.

"Луначарський не помилився: справжня інтелігентність проступає в четвертому поколінні, – заявила пані професор. – Я, як архітектор, за абрисом і поворотом голови, за формою рук можу досить багато зрозуміти про генеалогічне дерево. Так от, як би не намагалися говорити уїдливо щодо Януковича і возвеличувати Юлію Тимошенко, його будова, тектоніка свідчить про приналежність до вищого стану, а її зовнішні дані вказують на плебейство".

І зауважте: вона усе це виявила тільки на око, а якби взяла лінійку, штанґен-циркуль і гимбель (в перекладі з галицької – рубанок), результат міг би бути ще разючіший.

Далі пані Лариса заявила, що Януковичі були землевласниками і володіли селом Януки. А мати, яка походила з Орловщини, мала предків священиків.

Я от тільки не можу дошолопати, яким чином син білоруса і росіянки став українцем? Чи не так само, як Кучма, просто помінявши паспорт?

Інтелігентність Януковича не міг не помітити й Іван Драч. Йому достатньо було тільки один раз посидіти поруч з такою великою людиною, і він зрозумів, яка то глиба. Виявилося, що Янукович навіть вірші пише. І хтозна чи не в стилі українського поета Чехова і Анни Ахметової.

Не відстали у своєму пориві докопатися до першоджерел і грузинські ЗМІ, висунувши версію, що Віктор Янукович – син Едуарда Шеварнадзе.

Що на це відповіло вірменське радіо – невідомо.

А от кримські татари вирішили висунути свою версію: "Корень фамилии Янукович – татарский. Он происходит из татар, которые приняли христианство и оказались на территории Руси, Польши. Его корень в Беларуси, где литовские князья селили татар. Это видно даже по антропологическому типу Януковича".

І знову все на око, бо ніхто ж не поміряв розміри черепа, відстань між очима і вухами. Але татарська версія, як це не дивно, має найбільшу близькість до дійсності. Частина татар і справді переселилася на терени Великого князівства Литовського у XIV ст. "Фамилия Янукович принадлежала к одному из родов литовских татар Януков, и её носителями были жители небольшого дворянского поселения".

Останню сенсацію про минуле президента провістив скромний київський пенсіонер, який став портретом Януковича лікувати різні болячки і навіть імпотенцію. А причина в тому, що у президента найсильніша енергетика. "Він з старого роду шаманів, – розповідає пенсіонер. – Адже якщо прочитати прізвище президента навпаки, вийде Чивокуня. Подібно звали і домового з мультфільму (Нафаня), та багатьох відомих в народній мудрості шаманів. Я прочитав це і вирішив лікувати, адже гени шаманів передалися і президентові".

Народ кинувся скуповувати портрети нащадка шаманів, бо, що не кажіть, а віагра дорожча. І не біда, що пігулку ковтнути значно легше, ніж прожувати і проковтнути цілий портрет. Вигода очевидна.

І гадаю, ще не вечір – попереду усе нові і нові сенсаційні відкриття. І не тільки щодо предків президента, а й щодо його самого. Не даремно шеф МВС Могильов теж звернув свою увагу на представника "старого роду шаманів" і, не мудруючи лукаво, заявив, що попередні ходки на зону власника "найсильнішої енергетики" можна порівняти лише з політичними репресіями часів СРСР . Таким чином загін українських дисидентів поповнився ще одним поважним членом.

А після того, як на президента вчинили замах двері і вінок, його можна сміливо приписати до жертв неконструктивної опозиції.

_______________________________

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як українці вбивають у собі росіян

Не встигли під пильне око Путіна потрапити шкільні підручники історії, як депутат російської Держдуми Сєргєй Марков уже помчав поперед батька: "Содержание украинских учебников истории не является внутренним делом Украины".

Повʼязані теми:

Наступна публікація