25-30 років: Резніков пояснив, чому розмінування Донбасу триватиме довго

25-30 років: Резніков пояснив, чому розмінування Донбасу триватиме довго

Фото: УНІАН

За словами міністра, на розмінування потрібні сотні мільйонів євро.

На розмінування Донбасу знадобиться близько 25-30 років.

Про це розповів міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, інформує телеканал "Дом".

Очільник МінТОТ навів приклад Хорватії, яка ліквідовує наслідки збройного конфлікту 1991-1995 років після розпаду Югославії.

"25 років тому закінчилася та війна, а вони досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 кв. км нерозмінованих територій. До того ж у дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій складній зоні. І цього року вони планують розмінувати до 50 кв. км", — сказав Резніков.

За його словами, суму, необхідну на розмінування Донбасу, можна буде назвати тільки після повернення окупованих територій та проведення повного аудиту. Резніков переконаний, що йдеться про сотні мільйонів євро.

Міністр нагадав, що на думку фахівців, зараз щільність наявних мін і вибухонебезпечних речовин на території східної України більше, ніж у будь-якій точці світу.

"І якщо математично підійти, то один день війни дає п'ять-шість днів розмінування. Тобто, якщо у нас війна триває сім років, то, відповідно до хорватської матриці, нам доведеться розміновувати 25 років, а то і 30", — підсумував він.

Раніше у Міноборони розповіли про стан бійців, поранених під Шумами.

Новини з фронту: стали відомі імена загиблих біля Шумів українських бійців

Новини з фронту: стали відомі імена загиблих біля Шумів українських бійців

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація