Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бойовики спрогнозували терміни розведення військ на Донбасі

Процес має розпочатися 7 жовтня.

Процес розведення сил і засобів в Петровському і Золотому на Донбасі, про яке було домовлено під час зустрічі Контактної групи у Мінську 1 жовтня, займе 30 днів.

Про це заявив офіційний представник самопроголошеної Донецької народної республіки в підгрупі з питань безпеки Контактної групи в Мінську Олексій Ніконоров, пише "Интерфакс".

"Процес має розпочатися від зафіксованої Контактною групою дати - 7 жовтня. Відбуватиметься він буде протягом 30 днів синхронно, дзеркально на двох ділянках і включатиме низку послідовних дій, зокрема: відведення сил і засобів, комплекс протимінних заходів, а також демонтаж фортифікаційних споруд та інших об'єктів військового призначення", - сказав він.

За словами Ніконорова, нині обстановка на ділянці "Петрівське-Богданівка" характеризується нестабільністю. Місія ОБСЄ регулярно фіксує там порушення режиму припинення вогню, наявність військової техніки та збройних людей, а також у п'ятикілометровій зоні навколо цієї ділянки.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

Залиште свій коментар

Вибір редакції