Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бойовики з протитанковими рушницями полюють на мирних жителів Гранітного

Військовим у голові не вкладається, як можна так вчиняти відносно цивільного населення.

Полювання на цивільних мешканців прифронтового Гранітного влаштували снайпери окупаційних сил ОРДЛО. Люди нарікають, що стріляють уже кожного дня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Було таке, що засіли так за домівками й сиділи! Звідти так стріляли, що неможна було піднятися", - каже мешканка села Гранітне Олена. З окупованої кремлівськими найманцями землі декомунізоване українське Гранітне видно, як на долоні. "Вони не стримують себе! Їм же по барабану: укропи - все! Вони пуляють!", - каже про вогонь по місцевих військовослужбовець ЗСУ з позивним "Умка". У тому, що на східному березі Кальміуса стоять саме терористи, вони ж самі переконують мешканців села власними діями. Днями просто біля власного паркану світлою порою кулю в руку отримав місцевий житель, який чистив сніг. Пораненого прооперували, його життя нині в безпеці.

ВідеоВорожі снайпери влаштували полювання на цивільних мешканців Гранітного

Великокаліберні кулі свистять над головами людей просто вдень. І, навіть, коли вулицями селища йдуть до місцевої школи або повертаються з навчання діти. Від моменту останнього обстрілу цивільних не минуло й кількох годин.

Ворожі снайпери влаштували полювання на цивільних мешканців Гранітного

Однак цей випадок ніяк не вплинув на бойовиків – вони й далі продовжили обстріли. "Ми якраз знаходилися на спостережному пості, коли над головами начали свистіти кулі. І всі кулі проходили прямо в село! В одну хату залетіло біля шести куль", - розповів "Умка". Військові нарікають, що місцеві не завжди оперативно виконують їхні команди в критичні моменти. "Виходить, ти кричиш, а вони починають там – поки постояв, подивився, подумав, а потім розуміє: ага, обстріл! Ну, ось це якось важко", - зізнається військовослужбовець ЗСУ "Білий", який хвилюється за тих, на кого терористи не зважають.

Дивує українських військових не лише вогонь по мирних мешканцях з боку бойовиків, але й обрана для цього зброя. "Калібр 12,7 і навіть 14,5! 14,5 – це йде, як протитанкова рушниця", - пояснює "Умка". Використовувати таке для вогню по селищу та місцевим, серед котрих є діти, військові вважають абсолютно аморальним. Люди ж із небезпекою просто змирилися. "Ну, стріляють, а що робити?", - каже завгосп місцевої школи Тетяна Миколаївна. Такий фаталізм пояснюється просто – місцеві не знають, куди їхати. "А скрізь добре, де нас нема. Я тут народився і виріс, і залишуся. І діти мої тут народилися. І жодного дня я нікуди не виїздив", - каже житель села Сергій.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Залиште свій коментар

Вибір редакції