Дотримання припинення вогню і допуск ОБСЄ. Про що говорили в Мінську

Українська сторона жорстко поставила питання про неприпустимість застосування тортур до незаконно утримуваних осіб.

Основне питання засідання сьогоднішньої роботи Тристоронньої контактної групи в Мінську – дотримання режиму незастосування вогню з боку ОРДЛО.

Про це у Facebook повідомила прес-секретар екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Тристороння контактна група закликала бойовиків забезпечити взяті на себе зобов'язання і припинити стріляти.

Також говорили про забезпечення моніторингу ситуації Донбасу з боку ПММ ОБСЄ в цілодобовому режимі 7 днів в тиждень, з використанням технічних засобів спостереження, після чого буде забезпечено подальше розведення сил і засобів на узгоджених ділянках.

Основне питання сьогоднішньої роботи Тристоронньої контактної групи – дотримання режиму незастосування вогню з боку ОРДЛ...

Опубліковано Darka Olifer 2 серпня 2017 р.

"Під час розведення сил і засобів представники ОРДЛО не повинні встановлювати додаткові фортифікаційні споруди і мінні поля, також не можуть продовжаться ні інфільтрація військ, ні поставки нових боєприпасів з РФ на територію ОРДЛО", - йдеться в повідомленні.

ВідеоІз "Градів" бойовики обстріляли селище Водяне під Маріуполем

"Погрози і насильство щодо спостерігачів, які продовжують мати місце в ОРДЛО, обурливі і неприпустимі. Ми закликали завершити розслідування і покарати винних у загибелі в ОРЛО співробітника СММ, який був громадянином США. Необхідно залучати до відповідальності осіб, які піддають вербальної та фізичної агресії представників місії, зокрема, тих, хто вчора Погоди понад 7 годин утримував співробітників СММ ОБСЄ, - ми категорично засуджуємо цей недозволене і обурливий факт", - вважають представники тристоронньої контактної групи.

Українська сторона порушила питання про неприпустимість застосування тортур щодо до незаконно утримуваних особам, які перебувають на території ОРДЛО. Зокрема, мова йде про тортури, яким піддалася інвалід дитинства Людмила Сурженко.

"Ігнорування РФ і ОРДЛО питань безпеки не дозволяють досягти прогресу на інших напрямках, зокрема, на політичному, гуманітарному, економічному", - резюмує Оліфер.

Залиште свій коментар