Від початку війни на Донбасі на мінах підірвалось майже півсотні дітей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Підвищений рівень небезпеки зберігається в населених пунктах поблизу лінії зіткнення.

Протягом трьох років групи розмінування інженерних підрозділів ЗСУ виявили та знешкодили 150 тисяч вибухонебезпечних предметів на трьох тисячах гектарів територій Донбасу.

Про це повідомив начальник координаційної групи з протимінної діяльності штабу АТО полковник Сергій Зубаревський.

Однак зазначається, що підвищений рівень небезпеки зберігається в населених пунктах поблизу лінії зіткнення.

"У так званій "сірій зоні" підірватися на міні можна де завгодно, адже зоною ризику може бути практично будь-яке місце по обидва боки від лінії розмежування. З початку війни загинуло 42 дитини, ще 109 отримали поранення. Впродовж чотирьох місяців поточного року через необережне поводження з боєприпасами загинули шестеро людей, троє були травмовані", - розповів Зубаревський.

Він також розповів про плани із подальшого очищення територій сходу України від вибухонебезпечних предметів.

"Вже цього року ми плануємо очистити ще 94 ділянки, які знаходяться в 20 кілометрах від лінії зіткнення. Це понад тисяча гектарів", - прокоментував він.

Раніше повідомлялося, що Донбас після війни розміновуватимуть ще півстоліття. У Верховній Раді лежать два законопроекти про протимінну діяльність, які б, зокрема, дозволили залучити до розмінування іноземців. Але нардепам - не до того. Мабуть, думають, що це стосується лише невеликої групи людей на Донбасі. Насправді ж на повне розмінування знадобиться півстоліття. 

Відео За підрахунками саперів, на розмінування Донбасу підуть десятиліття

Залиште свій коментар

Вибір редакції