Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни – Турчинов

За словами секретаря РНБО, це становить загрозу для всієї Європи.

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни, яка загрожує не тільки Україні, але й іншим державам Центральної і Східної Європи, а також остаточною втратою незалежності країн, що нині перебувають на кремлівській орбіті.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на церемонії відкриття освітньої програм Стратегічне лідерство: сектор безпеки і оборони України, повідомили у прес-центрі РНБО.

"Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни, що становить загрозу для всієї Європи", – сказав Турчинов.

За його словами, Москва продовжує підготовку до великої війни, нарощуючи військову міць і активно збільшуючи свою армію. Турчинов наголосив, що указом Володимира Путіна з 1 липня 2017 року збільшена чисельність військовослужбовців російських збройних сил, а загальна чисельність ЗС РФ складатиме майже 1,9 млн. осіб. Розширено набір до окремих військових навчальних закладів РФ.

"Росія не хоче миру і сприймає постання сильної демократичної європейської Української держави як пряму загрозу виживанню путінського режиму", - заявив він.

Турчинов повідомив, що вздовж кордонів з Україною розгортаються три нові дивізії (3-тя, 144-та і 150-та), що є з'єднаннями у складі розгорнутих в останні роки 1-ї гвардійської танкової, 20-ї і 8-ї загальновійськових армій.

"Таке угрупування має виключно наступальний характер", – заявив він, додавши, що у разі прийняття Москвою політичного рішення щодо розширення масштабів збройної агресії проти України, 1-й та 2-й АК вестимуть наступальні дії після їх перегрупування та посилення російськими регулярними військами. Російські підрозділи, дислоковані поблизу державного кордону, спроможні протягом 2-3 годин прибути на територію нашої держави та надати допомогу гібридним військам ОРДЛО.

"Готується до війни і військово-промисловий комплекс Росії", – сказав Турчинов. 

Секретар РНБО зазначив, що Кремль надає особливого значення підготовці та проведенню стратегічних командно-штабних навчань "Запад-2017" в Західному військовому окрузі, на Крайній Півночі, в Білорусі та Калінінградській області, у безпосередній близькості від України та східних рубежів НАТО та за участі до 100 тисяч військовослужбовців.

"За оцінками військових фахівців, кінцева мета зазначених навчань полягає у перевірці готовності російських військ проводити операції від регіональних до широкомасштабних обмежених війн за умов скорочення часу на їх стратегічну підготовку, – сказав секретар РНБО України. – При підготовці до активної фази проведення СКШН "Запад-2017" 14-20 вересня 2017 року не можна виключати проведення російською стороною прихованих заходів підготовки до стратегічної наступальної операції. Є серйозні підстави, що після активної фази навчань російський військовий контингент може залишитись в Білорусі".

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін посилює контроль над окупованими територіями Сходу України та хоче повністю відокремити Донбас від України шляхом поступової інтеграції з РФ. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Відео Зросла кількість заручників на окупованій території Донбасу

Залиште свій коментар

Вибір редакції