На окупованому Донбасі готували молодих “амазонок” для бойовиків: фото

На окупованому Донбасі готували молодих “амазонок” для бойовиків: фото

Фото: СБУ

У “військово-патріотичному клубі” проходили вишкіл переважно дівчата, які мали поповнити терористичні угруповання “ДНР”.

Служба безпеки України скерувала до суду обвинувальний висновок щодо керівника “військово-патріотичного клубу” “Амазонки”, який діє на тимчасово окупованій території Донеччини.

Як повідомили в пресслужбі СБУ, у цьому закладі масово готували підлітків для поповнення терористичних угруповань так званої “ДНР”.

“Слідчі органів безпеки задокументували, що за завданням кураторів із РФ організатор створив структуру військового типу з жорсткою дисципліною та субординацією. З початку російської агресії клуб “запрацював” на базі колишнього звичайного шкільного гуртка”, - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, вишкіл у клубі з відповідною назвою проходили здебільшого дівчата. Тут вони займалися стройовою, фізичною, тактичною та вогневою підготовкою. “Амазонки” носили військову форму, мали “звання”. 

Фото: СБУ

“Молодих бійців” готували для майбутнього проходження служби в окремих терористичних підрозділах “ДНР”, підконтрольних країні-агресору”, - наголосили в СБУ.

Під час досудового слідства було також встановлено, що зі своїми вихованками керівник клубу проводив ідеологічну роботу, нав’язуючи ідеї від’єднання всієї території Донеччини від України та проголошення псевдоутворення “незалежною державою”.

За матеріалами СБ України, організатора звинувачено у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації); ч.3 ст.260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) та ч.1 ст.304 (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність).

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно керівника цього закладу, якого оголошено в розшук. 

Нагадаємо, в Івано-Франківській області діяла потужна ботоферма, яка виконувала завдання замовників з Росії. Зловмисники, здебільшого, працювали у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях.

Наступна публікація