Над двома селами "сірої зони" Донеччини закріпили український контроль

Віднині відкрито дорогу до Павлополя та Пищевика.

На Донеччині вдалося повернути до цивілізації майже усі, крім захопленого Комінтернового, села з так званої "сірої зони", йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Транспортний шлях до них був закритий, магазини не працювали, влади теж не було. Сьогодні ж у регіоні відкрили пункт перетину, який остаточно повернув під контроль України села Павлопіль та Пищевик.

Останній із запланованих і найбільш наближений до бойовиків блокпост відкрили за кілометр ворожого блокпоста біля окупованого Октября. Питання серед людей з обох боків традиційне - чи поменшають черги. Сподіваються побачитись із родичами з окупованих територій.

Пропускний пункт у Пищевику будували з нуля. Попередній знаходився за кілька кілометрів звідси у Гнутовому. І по суті був завадою для тих, хто хотів потрапити не на окуповану територію, а в підконтрольні Україні Павлополь і той же Пищевик. Продукти не пропускали, місцевим в чергах доводилось стояти не одну годину.

З відкриттям останнього пропускного пункту в Донецькій області вдалося вирішити проблеми відрізаних від цивілізації населених пунктів. Люди можуть тепер вільно пересуватися. Так само у рази збільшився потік між окупованою і підконтрольними Україні територіями. Єдине, що турбує нині абсолютно усіх, - це питання безпеки.

Пропускна спроможність тут – п'ять тисяч осіб на добу. Попередній ледь витримував навантаження у дві тисячі. Кілометр від лінії розмежування дається в знаки. На всяк випадок побудували укриття з усіх сторін. Кулеметні черги неподалік тут чули в ночі.

Автобус і харчі у донедавна "сіру зону", обласна влада обіцяє найближчими днями. Пищевик завершив марафон будівництв і розширень пропускних пунктів через лінію розмежування на Донеччині. З наступного року обіцяють взятися за відновлення зруйнованої у бойових діях інфраструктури регіону - будинки, школи, садочки, мости.

"Вчора прем'єр Яценюк підписав постанову про 2,4 млрд грн, які ми законодавством перекинули на цю територію, думаю що в січні ці гроші на відновлення інфраструктури в Донецькій області поступлять", - повідомив голова Донецької ВЦА Микола Жебрівський.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

ВідеоНа Донеччині вдалося повернути до цивілізації майже всі села з "сірої зони"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: