Росіянину із СЦКК заборонили в'їзд в Україну

Дата публікації
Перегляди
531
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росіянину із СЦКК заборонили в'їзд в Україну

СЦКК / Фото: Комсомольская правда

Він відвідував окупований Крим незаконним шляхом.

Один із російських офіцерів, котрий входив до складу Спільного центру з контролю та координації, 2017 року відвідував окупований Крим у незаконний спосіб. Йому заборонили в'їзд на територію України на три роки.

Про це повідомив прес-секретар ДПСУ Олег Слободян у Facebook.

"Російські офіцери, які входили до складу СЦКК, учора ввечері виїхали з України. Оформлення проходило у пункті пропуску "Гоптівка", що на Харківщині. Під час оформлення був виявлений офіцер, підполковник, який відвідував тимчасово окупований Крим через закриті урядом України пункти пропуску", - йдеться у повідомленні спікера прикордонників.

Зазначається, що росіянин відвідував окупований Крим у квітні цього року через пункт пропуску "Сімферополь", закритий українським урядом. Тому чоловікові заборонили відвідування України терміном на три роки.

Нагадаємо, що раніше російські офіцери зі складу СЦКК перетнули кордон з Україною і повернулися в Росію.

18 грудня МЗС Росії заявило про відкликання російських представників СЦКК з Донбасу. Оскільки їхні представники, нібито, "стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади". МЗС України назвало такий крок черговою провокацією.

"Росія відкликала своїх офіцерів із СЦКК, який є інструментом встановлення режиму припинення вогню просто перед сильною ескалацією порушення режиму припинення вогню. Щойно Україна постраждала від одних з найгірших бойових дій, починаючи від лютого 2017 року. Рішення щодо миру залежить від Росії", - написав у Twitter спецпредставник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був утворений 2014 року зі штабом у Донецькій області. Це була спільна група українських та російських офіцерів, які контролювали дотримання Мінських домовленостей.

Українські представники СЦКК на Донбасі також 19 грудня залишили його окуповану частину та прибули до Соледару, розташованому на підконтрольній Україні території.

Наступна публікація