Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Секретар Радбезу РФ звинуватив Україну в повній блокаді Донбасу

За словами Патрушева, Київ зірвав виконання мінських угод.

Київ не виконав зобов'язання, котрі були погоджені в Мінську. Про це заявив секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.

За його словами, Київ мусив у взаємодії з ополченцями "провести конституційну реформу, оголосити амністію, забезпечити закріплення особливого статусу деяких територій в Донецькій і Луганській областях, опрацювати питання, пов'язані з місцевими виборами і вжити заходів щодо поліпшення гуманітарної ситуації на південному сході України".

Патрушев вважає, що цього не сталося. "Замість ведення прямого діалогу з представниками Донецька і Луганська українська сторона здійснила повну блокаду регіону", - заявив він.

Також росіянин додав, що жителі даних районів не отримують пенсії та соціальні виплати, а також не можуть користуватися послугами банків.

Крім того, Патрушев відзначив роль Німеччини і Франції в досягненні мінських домовленостей. За його словами, влада цих країн "щиро прагне вирішити проблему". А США мають великий вплив на Київ і можуть переконати його виконувати зазначені угоди.

Тим часом у Мінську триває процес політичного врегулювання ситуації на Донбасі. 27 січня представник РФ на переговорах у Мінську Борис Гризлов заявив про те, що поправки в закон про особливий статус Донбасу повинні бути узгоджені в Тристоронній контактній групі. "Голосування щодо Конституції України має бути жорстко пов'язано з одночасним прийняттям поправок до статей 1 і 10 закону про особливий статус для додання особливому статусу постійної основи за "формулою Штайнмайера", - зазначив він. До того ж, на думку Гризлова, повноваження обраних на майбутніх виборах в Донбасі влади не повинні бути припинені в 2017 році.

Нагадаємо, у Кремлі розкритикували проект конституційних змін щодо децентралізації в Україні, одразу ж після того, як президент України представив його громадськості в липні 2015 року. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, передбачені проектом зміни суперечать Мінським угодам. Своєю чергою, глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Конституція України має узгоджуватися з донецькими та луганськими бойовиками. Він також означив як порушення розроблення змін до Конституції України спільно з Венеціанською комісією, зауваживши, що співпраця з ВК не передбачена Мінськими угодами.

Також на останніх переговорах у Мінську обговорили можливість проведення виборів у "ДНР" і "ЛНР"Представники самопроголошених республік Донбасу передали пропозиції щодо поправок до Конституції України Контактній групі і представнику ОБСЄ в цій групі Мартіну Сайдіку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції