Смертельні хвороби фронту: на війні вдвічі легше підхопити ВІЛ і гепатит

Українські військові самі дивуються тому, звідки в них з'являються хвороби.

Із війни можна повернутися не лише пораненим, але й серйозно хворим. Ризик підхопити вірусні гепатити та ВІЛ на фронті зростає вдвічі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У рідний Львів із зони АТО Андрій приїхав у відпустку. Каже, дружина звернула увагу на його дивний колір обличчя. У лікарні чоловіка ошелешили – у нього виявили гепатит С. Як підчепив хворобу, він точно не знає. "Точно там. Бо йшов – був здоровий", - каже він.

ВідеоМедики пояснили, чому на війні збільшується загроза заразитись гепатитом та ВІЛ

Фахівці протестували 10 тисяч бійців по всій України та з'ясували, що на передовій ризик захворіти зростає вдвічі. Серед військових у частинах частка інфікованих складає 2,5%, а серед тих, хто побував на фронті – 4,5%. Основними шляхами зараження медики називають кров і статеві контакти. Але говорити на делікатну тему наважуються одиниці.

Дмитро на війну пішов іще 2014 року. Каже, тоді ніхто нікого не перевіряв, брали всіх. Не звернули увагу й на його гепатит С. Інфекцію заніс під час переливання крові, коли був поранений у Косові. 15 років хвороба не прогресувала. Тому коли його призвали – пішов воювати. Не відкидає, що й сам міг тепер когось заразити. Під час запеклих боїв про таке не думали. "Ти поранений, друга витягаєш пораненого, там витер, там отак обтерся, все ж в крові, ну ви розумієте, це ж не в лікарні", - пояснює він.

Саме тому громадські активісти вимагають обовязкового обстеження не лише контрактників, а й усіх військових перед відправленням на фронт. Зокрема, під час особливого періоду та часткової мобілізації. Проте в Міноборони своє бачення цієї ситуації. Там усю відповідальність перекладають на плечі самих військових. Їм радять берегтися під час татуювань, уникати незахищених сексуальних контактів і вкрай уважними бути під час допомоги пораненим.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Наступна публікація