Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд не зміг розпочати судити поплічника Гіркіна "Батю"

Прокуратура скаржиться, що не може отримати показання свідків його злочинів.

Терористи називали його "Батею", він був правою рукою Ігоря Гіркіна, але втік в Росію, сподіваючись отримати громадянство. Дмитро Купріян, що у 2014 воював за самопроголошену "ДНР", попався, коли хотів отримати українську пенсію. Сьогодні літнього сепаратиста намагалися судити, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Дмитрові Купріяну майже сімдесят, але два роки тому житель Донецької області, колишній офіцер, пішов воювати проти України зі зброєю в руках. Серед терористів він мав позивний "Батя".

Він був кадровим полковником, мав нагороди, воював у Конго, Анголі, Афганістані. У 2014 став поплічником терориста Стрєлкова-Гіркіна – основним завданням Баті-Купріяна була побудова фортифікаційних споруд. Пізніше став начальником служби тилового забезпечення Слов'янської бригади терористів.

Після звільнення Слов'янська обійняв посаду начальника тилового забезпечення у псевдоміністерстві самопроголошеної "ДНР". Був серед претендентів на головування у русі "Новоросія". Але через непорозуміння з іншими терористами втік до Ростовської області, де оселився з дружиною у закинутій хаті. Там вони жили на українську пенсію його дружини.

"Батя" писав листа президенту, прохав про допомогу, але відповідь була невтішною. Ця ситуація змусила Дмитра Олексійовича їхати в Україну, щоб там отримувати свою пенсію", - розповідає дружина терориста Марія.

Купріяну можуть присудити від 7 до 15 ркоів. Терористи вже зверталися до української СБУ з проханням внести його до списків обміну, але наразі від цієї пропозиції відмовилися.

Але суд справу розглядати навіть не розпочав – кажуть, що обвинувальний акт не відповідає вимогам процесу. Прокурор визнає - докази в терористичних справах збирати нелегко.

"Хоча і достатньо багато свідків таких злочинів, складно отримати показання таких свідків, бо вони, як правило, перебувають на території, тимчасово непідконтрольній українській владі, достатньо важко знайти очевидців чи свідків, які б дали корисну інформацію", - каже Олег Пересада, заступник начальника відділу Генеральної прокуратури України.

Самого ж Купріяна залишили під вартою до 27 липня - інший запобіжний захід для обвинуваченого неможливий.

Нагадаємо, адвокат з Санкт-Петербурга Аркадій Чаплигін написав заяву в Головне слідче управління РФ, в якому просить порушити кримінальну справу проти одного з екс-ватажків бойовиків "ДНР" Ігоря Гіркіна. Приводом для кримінальної справи стали визнання Гіркіна в тому, що під час окупації Слов'янська він розпорядився розстріляти чотирьох чоловік.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Відео Сьогодні намагалися судити сепаратиста Дмитрова Купріяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції