Суд не зміг розпочати судити поплічника Гіркіна "Батю"

Прокуратура скаржиться, що не може отримати показання свідків його злочинів.

Терористи називали його "Батею", він був правою рукою Ігоря Гіркіна, але втік в Росію, сподіваючись отримати громадянство. Дмитро Купріян, що у 2014 воював за самопроголошену "ДНР", попався, коли хотів отримати українську пенсію. Сьогодні літнього сепаратиста намагалися судити, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Дмитрові Купріяну майже сімдесят, але два роки тому житель Донецької області, колишній офіцер, пішов воювати проти України зі зброєю в руках. Серед терористів він мав позивний "Батя".

Він був кадровим полковником, мав нагороди, воював у Конго, Анголі, Афганістані. У 2014 став поплічником терориста Стрєлкова-Гіркіна – основним завданням Баті-Купріяна була побудова фортифікаційних споруд. Пізніше став начальником служби тилового забезпечення Слов'янської бригади терористів.

Після звільнення Слов'янська обійняв посаду начальника тилового забезпечення у псевдоміністерстві самопроголошеної "ДНР". Був серед претендентів на головування у русі "Новоросія". Але через непорозуміння з іншими терористами втік до Ростовської області, де оселився з дружиною у закинутій хаті. Там вони жили на українську пенсію його дружини.

"Батя" писав листа президенту, прохав про допомогу, але відповідь була невтішною. Ця ситуація змусила Дмитра Олексійовича їхати в Україну, щоб там отримувати свою пенсію", - розповідає дружина терориста Марія.

Купріяну можуть присудити від 7 до 15 ркоів. Терористи вже зверталися до української СБУ з проханням внести його до списків обміну, але наразі від цієї пропозиції відмовилися.

Але суд справу розглядати навіть не розпочав – кажуть, що обвинувальний акт не відповідає вимогам процесу. Прокурор визнає - докази в терористичних справах збирати нелегко.

"Хоча і достатньо багато свідків таких злочинів, складно отримати показання таких свідків, бо вони, як правило, перебувають на території, тимчасово непідконтрольній українській владі, достатньо важко знайти очевидців чи свідків, які б дали корисну інформацію", - каже Олег Пересада, заступник начальника відділу Генеральної прокуратури України.

Самого ж Купріяна залишили під вартою до 27 липня - інший запобіжний захід для обвинуваченого неможливий.

Нагадаємо, адвокат з Санкт-Петербурга Аркадій Чаплигін написав заяву в Головне слідче управління РФ, в якому просить порушити кримінальну справу проти одного з екс-ватажків бойовиків "ДНР" Ігоря Гіркіна. Приводом для кримінальної справи стали визнання Гіркіна в тому, що під час окупації Слов'янська він розпорядився розстріляти чотирьох чоловік.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Сьогодні намагалися судити сепаратиста Дмитрова Купріяна

Він у 2014 воював за самопроголошену ДНР, попався, коли хотів отримати українську пенсію. Але суд справу розглядати навіть не розпочав – кажуть, що обвинувальний акт не відповідає вимогам процесу. Прокурор визнає, що докази в терористичних справах збирати нелегко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: