Трюдо та Меркель обговорили активізацію агресії РФ щодо України

Трюдо та Меркель обговорили активізацію агресії РФ щодо України

Фото: Associated Press

Лідери Канади та ФРН підтримують суверенітет, безпеку і територіальну цілісність України.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і канцлер Німеччини Ангела Меркель у четвер, 15 квітня, обговорили активізацію агресії Російської Федерації на кордоні з Україною та в окупованому Криму.

Про це повідомляється на сайті очільника канадського уряду.

"Лідери поділилися своєю глибокою стурбованістю з приводу недавніх військових дій Росії в Криму і вздовж кордону з Україною", - йдеться у повідомленні.

При цьому Трюдо та Меркель висловили підтримку суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України. 

Окрім того, лідери обох країн обговорили загальні пріоритети і спільні цінності у відносинах з Китаєм, наголосили на "вирішальній ролі" вакцинації у боротьбі з пандемією COVID-19, а також "погодилися з необхідністю амбітних дій по боротьбі зі зміною клімату".

Нагадаємо, що Росія стягує до окупованого Криму ешелони з військовою технікою. Окрім того, РФ активізувала військові дії на сході України.

Міністри закордонних справ країн Балтії через активізацію російських військ на кордоні екстрено приїхали до України 15 квітня і дали спільний брифінг. У своїх заявах голови МЗС балтійських держав висловили підтримку і солідарність Україні та закликали Росію до діалогу для мирного вирішення конфлікту. 

Підтримку Україні на тлі збільшення загрози повномасштабного вторгення Росії також висловил всі члени НАТО. Знизити напруженість російського президента Володимира Путіна особисто переконував і глава Сполучених Штатів Джо Байден. 

Сама ж РФ не втомлюється звинувачувати Київ у загостренні ситуації на Донбасі.

Новини світу: ешелони з російською військовою технікою прямують до українсько-білоруського кордону

Новини світу: ешелони з російською військовою технікою прямують до українсько-білоруського кордону

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація