Кожен третій водій сідає сонним за кермо - Дослідження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автомобілісти іноді самі не усвідомлюють, що ось-ось можуть заснути.

Кожен третій водій втрачає пильність за кермом під час вечірніх і нічних поїздок, що може призвести до аварій.

Про це свідчить дослідження Фламандського фонду дорожнього руху (VSV).

У повідомленні говориться, що у рамках так званої профілактичної кампанії проти сонної їзди у водіїв брали на аналіз слину. Її перевіряли на наявність мелатоніну. Цей гормон вивільняється, як тільки зменшується вплив світла, що зазвичай є сигналом для сну.

Зазначається, що у вечірній час третина автомобілістів, які знаходилися у дорозі, мали підвищений рівень мелатоніну. Це свідчить про те, що це час сприймався організмом, як біологічна ніч. Після півночі рівень цього гормону був підвищений у половини водіїв.

Дослідники повідомляють, що сонливість є проблемою для всіх водіїв, бо вона може призвести до "зниження здатності діяти".

Тим не менш, лише 9% учасників фламандського дослідження заявили, що вони відчували себе менш пильними, що є невірною оцінкою, вважають дослідники. Семеро з приблизно 350 водіїв сказали, що вони майже заснули під час поїздки. Хоча це всього лише невелика меншість у 2%, це найнебезпечніша група.

Накпомним, що на Київщині п'яний водій влаштував аварію і заснув під час втечі. Автомобіліст протаранив інше авто, а потім заїхав в кювет.

Плейлист 9 відео Подборка жутких аварий на украинских дорогах

Ежедневно в Украине происходят смертельные аварии из-за несоблюдения правил дорожного движения, ошибки водителей, пешеходов. За 2019 в Украине произошло более 160 000 аварий, что на 7% превышает показатель 2018. В статистике отмечается, что в прошлом году произошло ориентировочно 24,3 тысячи ДТП с пострадавшими. Это на 7,2% больше показателя 2018 года - 26 000. Количество погибших в автотрощах перевалило за 3,4 тысячи человек. Смертность на дорогах выросла на 3%.

Подборка жутких аварий на украинских дорогах

Залиште свій коментар

Вибір редакції