Вибираємо будинок на колесах для подорожей: варіанти, ціни, відмінності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автомобілістам потрібно обирати серед компактних кемперів, "караванерів" і повнорозмірних будинків на колесах.

Під час вибору будинку на колесах в автомобіліста є три основні варіанти: розкладний кемпер, трейлер і дім-автобус. Залежно від потреб і навичок кермування покупця кожен має як свої переваги, так і недоліки.

Для того, щоб однозначно вирішити, до якого з варіантів варто схилити свій вибір, треба розглянути кожен індивідуально.

Розкладний автокемпер

Так, автокемпер – це зазвичай невеликий фургон, пікап або інша машина для подорожей. Під час ночівель чи постоїв таке авто потрібно розкладати: піднімати дах, висувати козирок, розсовувати ліжко. Він часто продається переробленим із звичайних машин, а іноді пропонується виробниками.

Так, головна перевага такого варіанта у тому, що фургоном буде найлегше керувати, відносно мало витрачати на паливо і для нього не потрібно додаткових категорій у правах, якщо відкрито лише "B".

Автокемпер підійде для тих, хто женеться не за комфортом, а за враженнями. Найчастіше з такими авто асоціюється Volkswagen Westfalia і милі фотографії у Мережі.

Тим не менш жити у ньому далеко не всім сподобатися: простір обмежений, а речей можна взяти відносно небагато.

Мінібус Volkswagen, кемпер, подорож,
www.pexels.com/lucaspezeta

Трейлер або "Караванер"

Ще один варіант – причіп-дача, трейлер або "караванер" – зручніше тим, що його можна встановити і залишити в одному місці, а на своєму автомобілі роз'їжджати найближчими містами і районами без причепа. У такому випадку вийде заощадити на паливі, і на нервах (особливо недосвідченим водіям).

Так, переваги "караванера" будуть такі:

  • можна купити дешевше інших варіантів,
  • не потрібно продавати власний автомобіль (якщо такого немає, то цей пункт скоріше недолік),
  • є моделі для різної кількості людей, різних розмірів і комплектацій,
  • можна залишати.

У причіп-дачі є і недоліки:

  • рекомендована швидкість руху не вище 70 км/год,
  • збільшить витрату палива автомобіля,
  • невисоке максимальне навантаження,
  • у причепі не можна перевозити людей.

Разом з тим деякі недоліки можна компенсувати покупкою більш великого причепа з двома осями. Такий варіант дозволить облаштувати у ньому майже цілий будинок, особливо для двох. Загалом же такі автодачі, залежно від розміру, розраховані на 2-5 мешканців.

прицеп-дача
avtokamper

Будинок на колесах

Третій варіант – будинок на колесах – відрізняється від першого лише масштабами і ціною. Таке нове авто у середньому обійдеться у 50-60 тисяч євро. Так, розкладний кемпер – це мінібус, а автодім – автобус, який більше нагадує невелику квартиру.

Залежно від розмірів, потреб і комплектації в автобудинку можуть розміщуватися 2-7 людей, але, як правило, зі значно більшим комфортом, ніж в "караванері".

Щодо того, яку марку вибрати, немає однозначної відповіді. Найпопулярнішими в Європі вважаються автобудинки Fiat. Вони і прийнятні за ціною, і за якістю теж. Одразу за італійським брендом у цьому сегменті слідує Ford, який буде лише трохи дорожче. Є і низка інших, але менш популярних моделей. Так, наприклад, автодім Mercedes обійдеться вже приблизно 10-15 тисяч євро дорожче.

Незалежно від марки в автобудинках рекомендовано мати два кондиціонери: біля водія та в житловій зоні, який працює від окремого джерела живлення. Ще одне корисне пристосування: бак для підігріву води. Краще б це було стандартною опцією, що дозволить бути у подорож більш автономним. Також під час вибору будинку на колесах зверніть увагу на резервуар із водою: нормальний середній обсяг – 100-120 літрів.

Загалом під час покупки автобудинка потрібно бути уважним ніби купуєш квартиру. Частково це так і є, або навіть краще. Тут має бути душ з теплою водою, туалет, зручна зона для сну з французьким ліжком, кухня та їдальня.

Варто звернути також увагу на вагу транспорту. Адже, якщо він важить понад 3,5 тонни, то вже недостатньо прав категорії "B". У такому разі варто або вибрати транспорт легше, або йти до автошколи.

Автодім, дім на колесах, кемпер_2

Раніше згадувалося, що потрібно знати для поїздки за кордон на власному авто. Для поїздки до Європи водійське посвідчення повинно бути випущено після 2011 року і мати визначену дату закінчення терміну дії. Саме такі права приймають у більшості країн відповідно до Віденської конвенції 1968 року. Варто відзначити, що є ще п'ять європейських країн, які вимагають не звичайне, а саме Міжнародне посвідчення водія.

Залиште свій коментар

Вибір редакції