Танець на волинських кістках

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення про "Волинський геноцид" ініцювала польська права партія, яка задля популярності пожертвувала геополітикою Польщі.

Гадаєте, рішення польського Сенату про "Волинський геноцид" - це оперативна відповідь на перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Степана Бандери? Аж ніяк. Бо ще раніше в польському парламенті з ініціативи фракції правої партії Кукіз'15, очолюваної панк-рок музикантом Павелом Кукізом, пройшли слухання, присвячені прийняттю закону, який би встановлював день пам'яті мучеництва жителів польських кресів, і постанови, яка б однозначно кваліфікувала Волинські події як геноцид. "Кукізи" на повному серйозі говорили про загрозу "поширення бандеризму в Польщі" та натякали на потребу обмеження допомоги Києву. І цій віртуальній демагогії передували випадки реальних насильницьких дій проти українців у Легніці на заході та в Перемишлі на східному кордоні Польщі. Тобто вчергове ми мали змогу спостерігати традиційний для польського червня-липня "танець на волинських кістках".

Те, що Бандера суто фізично не міг влітку 1943-го керувати на Волині так званою "різаниною", бо з початку 1942-го по серпень 1944-го року перебував у концтаборі Заксенгаузен, свідомо залишаю за дужками. Такі залізобетонні факти апріорі не помічає ні широка польська громадськість, ні вузькі кола місцевих політиків.

Але повернусь до активних провайдерів "антибандеризму" з Кукіз'15, які на минулорічних виборах до Сейму вибороли цілих 40 мандатів. Їхній лідер – це саме той Павел Кукіз, який на знак солідарності з Революцією гідності співав на київському Майдані, що потім не заважало йому заявляти про необхідність спорудження на українсько-польському кордоні стіни, щоб, мовляв, біженці з України обхідними шляхами не лізли до Польщі. Втім, це вже було тоді, коли він свою популярність музиканта конвертував у політичні успіхи - тріумфальне третє місце із 20% на президентських виборах 2015 року. А далі - після в тому числі радикальних і перманентних патякань проти "політичної реабілітації "бандерівців" - така ж "бронза" на парламентських виборах для Кукіз'15.

І що в сухому залишку? А в сухому залишку – яскравий приклад того, яким політиком може бути "музичний кумир молоді", який задля ще більшого зростання своєї популярності готовий зіпсувати всю геополітичну концепцію підтримки незалежності східних сусідів Польщі, вимучену протягом кількох десятиліть і народжену на сторінках паризької "Критики" ще в середині ХХ століття.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції