Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українською вийде роман Ернеста Гемінґвея "Мати і не мати"

Роман вийде в перекладі Віктора Морозова і в оформленні Слави Шульц.

В українському перекладі "Видавництво Старого Лева" вийде роман Ернеста Гемінґвея "Мати і не мати". Про це йдеться на сторінці видавництва у Facebook.

Реалістичний роман висвітлює наслідки економічної кризи — "Великої депресії", у його центрі — протиставлення багатства і бідності, людей, котрих злидні змушують ставати злочинцями, і тих, хто безтурботно насолоджується життям. 

Це  драматична історія рибалки Гаррі Морґана, чесного чоловіка, якому довелося порушити власні принципи і стати контрабандистом, щоб прогодувати сім’ю. Низка рішень приводить Гаррі у світ багатих розпусних яхтсменів, і він наважується взятися за дуже небезпечну справу.

Роман "Мати і не мати" (To Have and Have Not) вийшов 1937 року і був тричі екранізований у Голівуді.

Першу екранізацію було здійснено Говардом Гоуксом 1944 року (у ролях: Гамфрі Боґарт та Лорен Беколл). Однак сюжет фільму було суттєво змінено, а дію перенесено до Мартиніки часів режиму Віші. Гоукс та Гемінґвей працювали над сценарієм разом. Саме цю екранізацію найбільш схвально сприйняли кінокритики та глядачі.

Друга екранізація — "Переломний момент" (1950) Майкла Кертіса (у ролях: Джон Ґарфілд, Патриція Ніл). Це найближча до оригіналу версія, з різницею в тому, що дія відбувається вже у південній Каліфорнії, і Ґарфілдтут — колишній капітан човна. Третя екранізація — "Продавці зброї" (1958) Дона Сіґела (з Оді Мерфі та Еверетт Слоун у головних ролях).

Нагадаємо, вперше на Форумі видавців у Львові Януш Вишневський презентує новий роман "Зміщення спектра". 

ВідеоВін любив життя, котів та дайкірі: історія життя Ернеста Гемінґвея

Він любив життя, котів та дайкірі. А писав так, що подих перехоплює. Близькі називали його папою, а за свої твори він отримав Пулітцерівську та Нобелевську премії з літератури. "Світ ламає кожного, але багато хто стає міцнішим на зламі", - був певен Гемінґвей. 

Він любив життя, котів та дайкірі: історія життя Ернеста Гемінґвея

Залиште свій коментар

Вибір редакції