В Україні видано першу книжку для дітей із дислексією

Дата публікації
Перегляди
3412
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні видано першу книжку для дітей із дислексією

Фото: facebook.com/kateryna.yegorushkina/

Книжка надрукована спеціально розробленим та випробуваним шрифтом Antidyslexia.

Вперше в Україні вийшла друком книжка для дітей з дислексією, повідомляє litakcent.com з посиланням на сторінку письменниці.

Автор книжки Катерина Єгорушкіна.  Її книжка "Арчі" про сортування сміття. Дівчина написала казку 2017 року. 

Книжка мала значний успіх, тож через рік її було перевидано вже більшим накладом. А ще через кілька місяців до мене звернувся канадський видавець Алекс Мінтц з ідеєю видати невеличкий наклад для діток із дислексією. Оскільки сюжет екоказки “Арчі” досить простий, ми вирішили, що ця книжка чудово підійде тим, хто починає самостійно читати. Погодивши намір з художницею та попереднім видавцем, ми розпочали роботу над виданням.

Дислексія – це нездатність або труднощі з опануванням навичок читання текстів, не пов’язані з інтелектуальним потенціалом людини. Існує кілька видів дислексії, зокрема – оптична. За неї порушується сприйняття подібних літер, зокрема плутаються Г-Т, Б-Ь та інші. Спеціальний шрифт може допомогти дитині не плутати літери і читати книжку.

"Кілька років тому я побачила фільм “Зірочки на землі” про хлопчика, який мав труднощі з навчанням: літери стрибали перед його очима, плуталися і ставали тривимірними. Фільм дуже світлий, раджу подивитися, – пише Катерина Єгорушкіна. – Виявляється, від 10 до 20 відсотків людей мають труднощі з розпізнаванням візуальних символів. Тож я дуже тішуся, що літери моєї казки про екосвідомого песика Арчі тепер не стрибатимуть, а сприйматимуться легко". 

Нагадаємо, у Швейцарії знайшли ранні ескізи до книжки "Маленький принц" Антуана де Сент-Екзюпері. 

Наступна публікація