8 жовтня в Історії

8 жовтня в Історії

8 жовтня лондонський перукар продемонстрував технологію виконання нової жіночої зачіски

Смішні, небезпечні та вирішальні події - усе це в історії 8 жовтня.

Сьогодні - День юриста.

8 жовтня   1871-го року   о 9-й годині вечора на ферм Патріка і Кетрін О'Лірі в південнозахідній частині Чикаго корова перекинула гасовий ліхтар, що привело до грандіозної пожежі в місті.

Завдяки сухій погоді і сильному вітру за добу вогонь охопив всю південну частину міста, а до понеділка - і його північну частину. Завдяки дощу, що випав у вівторок, вогонь почав спадати і до вечора зовсім вщух, перетворивши дві третини Чикаго в руїну. В пожежі загинуло більше 250 чоловік, згоріло 17450 будівель і майже 98500 тисяч чоловік залишились без домівок.  

  1906-го  в Лондоні перукар Карл Людвіг Несслер продемонстрував пристрій і технологію виконання нової жіночої зачіски – пермаменту.

 Волосся клієнтки завивалось на дві дюжини бігуді, загальною вагою більше кілограма, змочених у спеціальному розчині, і фіксувалось у такому стані протягом шести годин.

  У 1914-му  британська авіація провела перше в історії авіабомбардування.

Літаки Королівських повітряних сил, що злетіли з бельгійських аеродромів, скинули декілька десятків 20-фунтових бомб на німецькі майстерні в місті Фрідріхшафені, де виготовлялись дирижаблі. Завдяки легкозаймистості дирижаблів всі вони були знищені. Успіх авіанальоту спонукав британців почати розробку нового типу літаків - бомбардувальників.  

1942-го  у Почаєві підписано Акт про об'єднання Української    автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви.

1944-й рік  -  оволодівши селом Лавочне Львівської області, радянські війська завершили звільнення України від німецьких військ.

 У 1990  році  біля мечеті в Єрусалимі ізраїльською поліцією вбито 17 і поранено більше сотні палестинців.

Народилися:

У  1871-му  народився  Іван  Піддубний, український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу; 25 років вважався непереможним борцем у світі. 

1892-го року  - Марина  Цвєтаєва, російська поетеса (Вечірній альбом, Вірші до сина, Вересень).

  В 6 років Марина почала писати вірші, причому не тільки російською, а й французькою та німецькою. У 18 років Цвєтаєва видає свою першу збірку "Вечерний альбом". 

У 1936-му  - Леонід Куравльов, російський актор (Іван Васильович міняє професію, Афоня, Золоте теля, 17 миттєвостей війни).

 1934-й  — Кір Буличов, радянський фантаст.

"Кирилл Булычев" — псевдонім був скомпонований з імені дружини й дівочого прізвища матері письменника. Згодом ім'я "Кирилл" стали писати скорочено — "Кир". Потім крапку прибрали. Інколи пілписував твори як рос. "Кирилл Всеволодович Булычёв". Своє справжнє ім'я письменник приховував до 1982 року, оскільки боявся, що його звільнять з Інституту Сходознавства, керівництво якого нібито вважало фантастику несерйозним заняттям.

1941-го року  народився   Джессі Джексон  , американський бабтистський священник, борець за громадянські права чорношкірих, перший чорношкірий кандидат на президента США. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація