У Хмельницькому лікарі помилково видалили чоловікові око замість пухлини

Дата публікації
Перегляди
50к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Хмельницькому лікарі помилково видалили чоловікові око замість пухлини

Фото: ТСН.ua

Пухлина росла щонайменше 15 років.

У Хмельницькому лікарі поставили пацієнтові неправильний діагноз. Він залишився без ока і з хворобою.

Про це 16 березня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пан Василь лежить на боці. І тому цього не видно. Але в нього немає ока. Його видалили два роки тому. А мали б видалити пухлину. Донька каже, що місцеві лікарі поставили батькові неправильний діагноз.

"Вона сказала: "В мене питань до вас немає. Якщо у вас немає питань до мене, його потрібно оперувати. Я готова сьогодні його оперувати, тому що воно загнило. Це язва роговиці". Око, виявляється, було здорове, пухлина на нього давила", - говорить донька пацієнта Алла Плем’янік.

Повернути око не вдасться. Але позбутися пухлини ще можна. Чоловіка забирають в операційну Інституту нейрохірургії. Доньки плачуть. Лікарі сказали, що пухлина росла щонайменше 15 років. Тепер уся надія на лікарів і Бога.

"Та пухлина проросла вже в горло, у праву ніздрю", - каже донька.

Пан Василь на шостий день після операції почувається оптимістично. І лікарі кажуть, що має позитивну динаміку. Але попереду на нього чекає ще довгий шлях до цілковитого відновлення.

Завідувач відділення дивується. У пацієнта були всі симптоми, що проблема не з оком. Як пацієнта могли відправити на таку операцію, не провівши ні КТ, ні МРТ досліджень?

"Будь-який лікар, у тому числі сімейний, такі базові знання має і міг би запідозрити. А у випадку, якщо не розуміє, то відправити на другу ланку", - говорить завідувач відділення субтенторіальної нейроонкології Володимир Федірко.

Новини України: як вберегти себе від фатальної лікарської помилки

Новини України: як вберегти себе від фатальної лікарської помилки

Утім, каже, таких випадків останнім часом дедалі більше. Столичні нейрохірурги підрахували: чотири з десяти пацієнтів приїздять до Інституту з неправильним діагнозом. І втрачають час на порятунок. Чи можна себе убезпечити від лікарської помилки?

"Якщо йде мова про якийсь тяжкий анамнез, я б завжди рекомендувала отримати декілька рекомендацій або висновків лікарів", - зазначила медична юристка Олена Бабич.

Щонайменше отримати другу думку і лише після цього ухвалювати рішення. Законодавчо пацієнт не обмежений у кількості консультацій лікарів. Це подружжя Ромахів із Хмельниччини. Тоді Юля була вагітна. Постійні головні болі, нудота і запаморочення. Медики спочатку лікували токсикоз. А потім запідозрили пухлину головного мозку.

"Операція буде, тільки якщо переривати вагітність. Так не буде - інакше ніхто не хотів за це братися, взагалі. У Хмельницьку поставили перед фактом: мусимо переривати вагітність, інакше ми не врятуємо ні жінку, ні дитину".

Але вони вирішили почути альтернативну думку. І поїхали до Києва. Там лікарі зібрали консиліум. Ризики, кажуть, справді були – і для плоду, і для матері.

Вони зважили ризики і вирішили оперувати. Юлі видалили пухлину на 20-му тижні вагітності. Дівчина виносила і народила здорову дитину.

Не існує країни, де лікарі геть не помиляються. Це неможливо. Два роки тому вчені Манчестерського університету провели дослідження. 12% усіх пацієнтів у світі стають жертвами лікарської помилки. Вони помирають або отримують інвалідність. Найчастіше це трапляється у відділеннях хірургічної та інтенсивної терапії. Якщо пацієнт не впевнений, що його лікують за всіма протоколами, він може попросити про лікарський консиліум.

Автори: Інна Лебеденко, Світлана Павук

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
50к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація