Випускні в Україні: скільки коштує прощання зі школою

Випускні в Україні: скільки коштує прощання зі школою

УНІАН

Щоб зекономити, випускники орендують локації під святкування.

В Україні почалася пора випускних. ТСН вирішила підрахувати, скільки в середньому потрібно витратити на основні складники прощання зі школою: одяг, фотоальбом та застілля.

Про випускний бюджет і випускну моду - у матеріалі ТСН.19:30

Випускниця Даша продумує образ до свята.  До душі припало три сукні. Перша - за 12500 гривень. Інше вбрання коштує 11 тисяч гривень. Зупиняється на тій сукні, що за 8500 грн. У бюджет, який дозволили батьки, вкладається.

Влад обирає собі костюм. Чоловічий вибір - традиційно скромніший. Парубки, кажуть у магазині, стали практичніші. Класику беруть рідко: частіше під жакет вдягають футболку, а не сорочку. А на ноги - кеди, а не черевики.  Взуття коштує 2395 гривень, а від ременя відмовилися взагалі. 

Ціна за костюм - 3995 гривень. Популярний варіант - темні джинси з сорочкою . Але Влад, як побачив себе в класиці - то й забув про те, що хотів сучасний стиль.

На бенкет діти складалися по 1500 гривень. Ресторани столиці беруть в середньому від тисячі до півтори тис. за людину. Щоб зекономити, випускники орендують локації під святкування. Тут є все: посуд, караоке, місце для танців, барна стійка і музика.

А от фотоальбоми, на відміну від алкоголю, не втратили популярності. Тільки посучаснішали. На часі - фотографії, що оживають. Наводите на фотографію смартфоном - а вона обертається на відео. Якщо звичайна найдешевша фотокнига класу коштує 400 гривень, то з доповненою реальністю - від 1 тисячі і вище. 

Кінцева ціна випускного на людину, на прикладі наших випускників,  виходить 8-10 тисяч гривень. Якщо оновити гардероб  батьків і запросити і їх на бенкет - буде ще близько 5-6 тисяч гривень.

Нагадаємо, школярки в Рівненській області оригінально відсвяткували завершення навчання. Вони стрибнули у воду в шкільній формі та із бантами на голові. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.