Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Cтудія "Квартал 95" прокоментувала заборону серіалу "Свати"

Cтудія "Квартал 95" прокоментувала заборону серіалу "Свати"

Студія випустила офіційну заяву.

Студія "Квартал 95" виступила з офіційною заявою з приводу заборони серіалу "Свати".

Нижче текст заяви.

"Заборона 6 сезонів серіалу "Свати", які були відзняті у період від 2008 до 2013 року, - це абсурдне рішення, яке суперечить здоровому глузду. Його єдина мета - відвернути увагу суспільства від гострих актуальних проблем: війна на сході, економічна та політична криза в країні, погіршення рівня життя.

Спекуляції на псевдопатріотичні теми на адресу "Сватів" безпідставні. Студія "Квартал 95" неодноразово заявляла про свою громадянську позицію, ми - за вільну і незалежну Україну, в якій відстоюють громадянські права і демократичні свободи. Але не порушують їх.

"Свати" - це український серіал, який знімався в нашій країні, давав роботу сотням українських кінематографістів, поповнював державний бюджет України. Ми наполягаємо на тому, що це український продукт, всупереч висловлюванням деяких державних чиновників від кіно. Це серіал, нагороджений численними професійними преміями в Україні та світі - 12  премій "Телетріумф", нагороди "Телезірка", участь у престижних міжнародних фестивалях, високі рейтинги. Це серіал, популярний у всьому світі, який просуває Україну на міжнародній арені.

Це серіал, який люблять мільйони людей. Саме вони чекали від нас продовження "Сватів". Але наразі його не буде. "Квартал 95" завжди працював і працює у правовому полі. Ми будемо відстоювати наші права в міжнародних судових інстанціях доти, доки не буде сформована чітка і прозора система регуляції кінематографічної і телевізійної галузей в Україні. Хто і на якій підставі ухвалює рішення про те, кого вносити до списку осіб, що представляють загрозу національній безпеці України? Хто ухвалює рішення про відкликання прокатних посвідчень? Чому в цій схемі простежується вибірковий підхід?  У Мінкульті, СБУ, Нацраді і РНБО немає відповідей на ці запитання. Є тільки "чорний" список, у якому завтра може опинитися будь-хто. Цим списком зручно маніпулювати, використовуючи його в недобросовісній конкурентній боротьбі або в політичній грі.

Ми дякуємо всім, хто нас підтримав. Вас багато –  діячів кіно, акторів, продюсерів, журналістів, блогерів, воїнів АТО, звичайних глядачів. Ми дякуємо владі, за те що нас не забули. І ми не забудемо".

Нагадаємо, що 28 листопада до "чорного списку" Мінкульту було внесено Федора Добронравова, актора, який грає головну роль у серіалі "Свати". Вчора ж, 29 листопада, прокатне посвідчення серіалу було анульоване, про що голова Держкіно повідомив на своїй сторінці в Facebook. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції