Нацкомісія визнала South Park порнографією

Нацкомісія визнала South Park порнографією

South Park

Українські експерти одноголосно визнали мультфільм South Park порнографією. Вони вважають, що в одній із серій міститься пропаганда релігійної ворожнечі.

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі 3 листопада винесла рішення по епізоду мультсеріалу South Park, який транслювався на телеканалі MTV Україна. Експерти одноголосно визнали його порнографією і запросили на наступне засідання представників МВС.

Епізод Cartman Sucks транслювався на телеканалі 25 травня о 22:00. За сюжетом мультфільму, один з персонажів розігрує свого однокласника, імітуючи оральний секс з ним, після чого батьки відправляють того в християнську громаду. Після надійшла скарга Нацкомісія запідозрила мультфільм в порнографії і відклала ухвалення рішення, щоб вивчити прокатне посвідчення продукту.

На вчорашньому засіданні фахівці апарату прийшли до висновку, що епізод містить дитячу порнографію та пропаганду релігійної ворожнечі.

"Визнання будь-якої продукції порнографією включає в роботу статті 301 Кримінального кодексу в Україні", - заявив голова НЕК Василь Костицький.

Як зазначив Костицький, всі висновки, за винятком укладення від Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС, вказують на те, що цей фільм містить порушення законодавства про порнографію. НЕК навіть провела в ході розгляду питання дослідження серед школярів, встановивши, що South Park дивилися понад 70% підлітків і 53,6% дітей молодшого шкільного віку.

Голова НЕК пропонував перенести розгляд питання, щоб заслухати представників МВС, однак експерти одноголосно проголосували за визнання серії такою, що містить дитячу порнографію та пропаганду релігійної ворожнечі.

Також комісія вирішила звернутися до Міністерства культури і туризму України щодо скасування державної реєстрації та визнання недійсним державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування мультфільму South Park.

На наступне засідання НЕК вирішила запросити представника Державної служби кінематографії або експертної комісії Держкіно, представника експертно-криміналістичного центру МВС і представника каналу MTV Україна.

"Канал усунув допущені порушення. Але зараз стоїть питання про те, як оцінювати те, що сталося. Тому що усунення порушення є обов'язком і не звільняє від відповідальності", - сказав про відповідальність каналу Костицький.

Читайте також:

В Україні мультфільм South Park визнають порнографією

Творці South Park виходять на Бродвей з провокаційним мюзиклом

Міккі Маус позбавив Кенні сексу

Повʼязані теми:

Наступна публікація