Аналітики не виключають припинення експорту газу в Європу з РФ через санкції США

Санкції можуть обмежити доступ до технологій, необхідних для завершення будівництва трубопроводу "Північний потік-2".

Закон про санкції США проти Росії істотно збільшує невизначеність для європейських учасників газового ринку.

Про це пишуть аналітики міжнародного рейтингового агентства S&P. На їх думку, закон може створити складнощі щодо споруджуваних російських газопроводів, утруднити технічне обслуговування існуючих трубопроводів, у тому числі тих, які проходять територією України, а також викликати тимчасове припинення поставок в Європу, - повідомляє РБК.

Головна причина такої невизначеності – відсутність прямих санкцій щодо російських трубопровідних проектів з постачання енергоносіїв і значна свобода дій у питаннях їх застосування в кожному конкретному випадку, відзначається в огляді.

Загроза запровадження санкцій може надати негативний вплив на інтерес інвесторів до придбання боргових зобов'язань або акцій російських компаній, а також спровокувати затримки в прийнятті інвестиційних рішень. Крім того, санкції можуть обмежити доступ до технологій або послуг, необхідним для завершення будівництва трубопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік". Це, своєю чергою, загрожує затримками постачання або збільшенням витрат при пошуку альтернативних технологічних рішень і може зменшити прибутковість проектів.

ВідеоУ Кремлі відреагували на закон про посилення санкцій проти Росії

Якщо будівництво нових трубопроводів не завершиться до 2019 року згідно з графіком, то постачання газу з Росії в Європу будуть залежати від результатів переговорів щодо договору з Україною про транзит газу, які можуть бути непростими, зазначають аналітики.

На думку аналітиків, не можна виключати припинення постачань газу під час переговорів, як це було десять років тому. Санкції також можуть створити операційні проблеми і на існуючих трубопроводах, якщо не буде забезпечено їх відповідне технічне обслуговування. При цьому аналітики називають такий сценарій малоймовірним.

Також базовий сценарій S&P не передбачає суттєвих перебоїв експортних поставок російського газу в Європу. Існуючі підземні сховища і доступність альтернативних маршрутів будуть забезпечувати "Газпрому" певну гнучкість у питаннях поставок в ЄС.

ВідеоТрамп таки підписав закон про посилення санкцій проти РФ

Нагадаємо, Трамп підписав закон про санкції проти Росії. Ще до затвердження санкцій російський президент Володимир Путін відповів США на нові санкції, які Конгрес схвалив через російське втручання у виборі президента США в 2016 році, а також анексію Криму і агресію в Сирії.

27 липня за документ, який збільшує економічний тиск на Москву - проголосували 98 американських сенаторів, проти - лише двоє. Раніше, так само переконливо, санкції підтримали і в палаті представників.

У відповідь 28 липня 2017-го РФ оголосила що з 1-го серпня припиняє використання посольством США в Росії всіх складських приміщень в Москві та дачі в Срібному бору і закликала США скоротити кількість співробітників дипвідомств на російські територій до 455.

Залиште свій коментар