Антигуа і Барбуда конфіскувала награбовані Лазаренком $ 66 млн

Україна так і не вступила у боротьбу за ці гроші.

Вищий суд Антигуа і Барбуди конфіскував 66,7 млн доларів колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка, заморожені в банку цієї країни.

Про це повідомляє Голос Америки.

Награбовані Лазаренком мільйони були заморожені Управлінням з політики за контролем над розповсюдженням наркотиків та відмиванням грошей Антигуа. Це мотивувалося тим, що гроші були здобуті корупційним шляхом.

Суд прийняв рішення перевести 66,7 млн доларів в казну Антигуа. Як ці гроші будуть використовуватися, буде вирішувати уряд цієї країни.

Павло Лазаренко судився з урядом Антигуа і Барбуди з приводу цих грошей. Юрист компанії Arnall Golden Gregory Джин Берд зазначив, що "у всій цій історії найдивніше те, що український уряд не вступив у цей процес зі своїми вимогами щодо повернення грошей".

"Однак, для того, щоб це зробити, необхідно було діяти до відповідних судових термінів, тобто по суті треба було починати, як тільки заарештували Павла Лазаренка, або хоча б, коли Україні стало відомо про те, що гроші були заморожені на рахунках в Антигуа", - сказав юрист.

Нагадаємо, у листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив угоду, відповідно до якої розділять перші 100 мільйонів доларів, які належали колишньому прем'єр-міністру України Павлові Лазаренку. Відповідно до схваленої судом угоди, 100 млн доларів розподілять між банком на острівній державі Антигуа (близько 25 млн), а також американським урядом (75 млн).

Загалом американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько 250 мільйонів доларів, які були виведені з України корупційним шляхом і знаходяться на рахунках в острівних державах Антигуа і Гернсі, Литві, Ліхтенштейні та Швейцарії. 

ВідеоNew York Times розповів, як тепер живе Павло Лазаренко в Америці

Залиште свій коментар

Наступна публікація