Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Антимонопольний комітет розпочав справу проти "ДТЕК" Ахметова

У пресслужбі ДТЕК назвали висновки АМКУ безпідставними.

Антимонопольний комітет України порушив справу проти компанії "ДТЕК Західенерго", що входить до енергетичного бізнесу Ріната Ахметова "ДТЕК", через ознаки порушення умов економічної конкуренції.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на відповідне розпорядження.

У АМКУ кажуть, що компанія Ахметова у серпні-вересні 2019 року зменшувала обсяги продажу електрики на ринку на добу на перед та внутрішньодобовому ринку, натомість збільшувала на балансуючому ринку, де ціна електрики значно вища.

При цьому, "ДТЕК Західенерго" контролює близько 90% потужностей з виробництва електроенергії на "бурштинському енергоострові".

Зазначимо, "Бурштинський енергоострів" - частина енергосистеми України, яка інтегрована з енергосистемою ЄС.

Своєю чергою у пресслужбі ДТЕК назвали висновки АМКУ безпідставними. У компанії відзначили, що відкриття ринку електроенергії в Україні сталося з низкою обмежень: збереглося адміністративне втручання у вигляді державного регулювання цін на біржових сегментах ринку, встановлено штучне розділення ринку, відсутній повноцінний балансувальний ринок і ринок допоміжних послуг.

"Все це є штучним адміністративним втручанням в конкуренцію на ринку. Ці обмежувальні фактори впливають і на зону Бурштинського енергоострова, який де-факто є частиною єдиної європейської енергосистеми", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що міждержавний переріз у Бурштинському острові з країнами ЄС – Словаччиною, Угорщиною та Румунією – становить 1050 МВТ потужності. Можливості імпорту електроенергії нічим не обмежені за умови забезпечення державою реальних умов роботи. Повідомляється, що ДТЕК буде максимально сприяти розслідуванню Антимонопольного комітету.

Як раніше повідомляли в АМКУ, Міненерго спільно з українськими енергокомпаніями після спільних нарад могли домовитися про підвищення цін на вугілля, яке купують ТЕС та ТЕЦ. Такі дії можуть розцінюватися як порушення антимонопольного законодавства.

Відео Уряд вдвічі знизив ціну на газ для Луганської ТЕС, яка належить компанії ДТЕК Рината Ахметова

Своє рішення урядовці пояснили відсутністю вугілля, поставки якого заблокували з РФ. Тому нині електрику для регіону виробляють спалюючи коштовний газ. Представник президента Андрій Герус назвав це рішення неправильним, оскільки приватна енергетична компанія діє за принципом приватизації прибутків та націоналізації збитків.  

Уряд вдвічі знизив ціну на газ для Луганської ТЕС, яка належить компанії ДТЕК Рината Ахметова

Залиште свій коментар

Вибір редакції