Більшість антрацитового вугілля Україна планує купити в Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Київ відмовиться від постачань з Африки.

2019 року Україна планує імпортувати антрацитове вугілля з двох країн – Росії (3 млн 815 тис. тонн, тобто 72% від усього імпорту) та США (418 тис. тонн). Постачань із Південно-Африканської Республіки не прогнозується.

Про це свідчать дані структури палива ТЕС і ТЕЦ на 2019 рік, які підготувало Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, пише "Українська енергетика".

Загалом, наступного року на теплоелектростанції та теплоелектроцентралі поставлять 28 млн 159 тис. тонн вугілля. З них – 5 млн 269 тис. тонн антрациту, газового вугілля – 22 млн 89 тис. тонн.

Зокрема, ТЕС "ДТЕК Енерго" планують отримати 2 млн 264 тис. тонн з Росії: 1 млн тонн для "Дніпроенерго" та 1 млн 264 тис. тонн для "Східенерго".

ПАТ "Донбасенерго" буде диверсифікувати джерела: 620 тис. тонн антрациту планують отримати з Росії, а 418 тис. тонн - зі США. Це єдина компанія, яка розраховує отримати вугілля через порти.

Державне ПАТ "Центренерго" планує використовувати лише газове вугілля: 2,34 млн тонн купить у компанії "Держвуглепостач", а 2,53 млн тонн – у ДТЕК.

Три великі ТЕЦ - Дарницька ("Єврореконструкція"), Сумська та Шосткинська - планують купувати вугілля в Росії - по 462 тис. тонн, 94 тис. тонн і 435 тис. тонн відповідно.

Нагадаємо, 2018 року до України планують імпортувати 5 млн 668 тис. тонн (на 11,3% більше, ніж торік). Очікується, що 87% буде імпортовано з Росії – 4 млн 881 тис. тонн, зі США - 664 тис. тонн, із ПАР - 123 тис. тонн.

Україна змушена імпортувати вугілля з-за кордону, бо власне залишилося на неподконтрольній частині Донбасу через війну.

ВідеоНКРЕКП відтермінувала скасування формули "Роттердам+"

Скандальній формулі Ротердам Плюс – бути. Нацкомісія з енергетики не скасувала спосіб утворення ціни на вугілля, який, як твердять фахівці, здирає з кишень споживачів зайвих близько 12 мільярдів гривень щороку. Попри поширену нещодавно інформацію про намір Комісії змінити правила гри, на сьогоднішньому засіданні цього не відбулося. Як наслідок - іще рік ціну на вугілля рахуватимуть так, нібито його привезли з Голландії. 

НКРЕКП відтермінувала скасування формули "Роттердам+"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції