Британська економіка вперше за шість років зайшла в "мінуси"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Інвестори тримають гроші, очікуючи жорсткого варіанту виходу країни зі складу ЄС.

Економіка Великої Британії вперше за шість років скоротилась у другому кварталі, завдавши удару по новоспеченому прем'єр-міністру Борису Джонсону.

Валовий внутрішній продукт впав на 0,2% після твердого зростання на 0,5% за попередні три місяці, повідомило Управління національної статистики, пише Bloomberg.

Причина – підготовка, що триває, до виходу зі складу Євросоюзу. Зокрема, багато фірм зменшили інвестування в очікуванні 29 березня, коли країна мала остаточно попрощатися з ЄС. 

Економіку також вразили автозаводи, які призупинили у квітні технічне обслуговування до літа, щоб уникнути загроз із можливими перебоями у постачанні. Рівень виробництва впав на 2,3% протягом наступних трьох місяців. Дані про ВВП - перші для уряду Бориса Джонсона, який пообіцяв вивести Велику Британію зі складу ЄС. Новий термін - 31 жовтня, що буде зроблено або з підписанням відповідних угод, або без них. Незважаючи на те, що в третьому кварталі прогнозується скромне економічне зростання, базові темпи, як видається, сповільнюються в умовах підвищеної невизначеності щодо Брекзит та нестабільності світової економіки. Щорічний приріст ВВП уповільнився до 1,2% у другому кварталі.

Прем’єр Джонсон пообіцяв надати фіскальний стимул, щоб допомогти економіці впоратися з наслідками Брекзиту.

ВідеоВолодимир Зеленський мав першу телефонну розмову з прем'єр-міністром Великої Британії

Український президент привітав Бориса Джонсона з перемогою на виборах і подякував за підтримку України, а також за допомогу у здійсненні реформ. Говорили політики і про майбутнє двосторонніх відносин після Брекзиту.  

Володимир Зеленський мав першу телефонну розмову з прем'єр-міністром Великої Британії

Залиште свій коментар

Вибір редакції