"Бюджет стабільності". Економісти оцінили новий кошторис України

Економісти непокояться: уряд знизив податковий тиск на бізнес і компенсує це додатковим фінансуванням пенсійного фонду з бюджету

Верховна Рада таки ухвалила бюджет країни на 2016-й рік о четвертій ранку, який називали ганебним, бюджетом вимирання, корупційним. Але 263 депутати проголосували "за". На відміну від 2015-го року, у кошторисі - багато плюсів. Зокрема, зростання ВВП - після дворічного падіння. Невеликий рівень інфляції і долар по 24 гривні. Збільшиться мінімальна зарплата. Ухвалення бюджету з такими показниками вимагав Міжнародний валютний фонд - як основу для подальшого фінансування України. Втім, чи влаштує його документ, міністри не беруться сказати, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

 

Блок Петра Порошенка, Народний фронт, Відродження, Воля народу, Радикальна партія – усі "за". Опозиційний блок, Самопоміч та Батьківщина - проти. Доходи – 595 мільярдів гривень. Видатки – 667. Запланований дефіцит – 3,7 відсотка. Це вкладається у вимоги Міжнародного валютного фонду. Уряд заклав двовідсоткове зростання ВВП – проти дванадцяти відсотків падіння цього року. Лише 12 відсотків інфляції. І курс долара на рівні 24 гривні 10 копійок. Економісти назвали цей документ "бюджетом стабільності", коли дно пройдене.

Видатки на оборону і безпеку залишилися високими – 5 відсотків від ВВП - 113,6 мільярда гривень. Зростуть асигнування соціального сектору. Зокрема, мінімальна зарплата наздожене рівень інфляції, зросте двічі і на перше грудня 2016-го становитиме 1550 гривень. Та експерти непокояться: уряд знизив податковий тиск на бізнес і компенсує це додатковим фінансуванням пенсійного фонду з бюджету.

Економіст Ярослав Жаліло каже, що найбільше зростання відбулося по міністерству соцполітики, а саме це кошти, які буде спрямовано на фінансування зростаючого дефіциту пенсійного фонду.

Народні депутати застерігають, що в бюджеті надто багато зайвих витрат.

"Там одразу написані статті, які не можна фінансувати... Сто мільйонів гривень на Конституційний Суд. Величезні видатки на державну фіскальну службу і Генпрокуратуру, які скорочуються! Грошей на них має бути менше, а не більше", - наголошує нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

Хоча освіта та медицина наступного року отримають менше, більшість депутатів кошторис влаштував.

Бюджет 2016 писався під пильним оком Міжнародного валютного фонду, на кредити якого і далі розраховує уряд. Втім, міністри не впевнені, що МФВ бюджет сподобається. Бо останньої миті в документ внесли багато змін. Не всі депутати навіть встигли їх прочитати.

" Я і у цьому не переконана, що ми переконаємо МВФ це прийняти. Ми узгодили з ними бюджет, який ми подали, а цей бюджет уже має дуже багато змін", - зазначила глава Мінфіну Наталія Яресько.

Економісти переконані, що бюджет вдасться виконати. Втім, окремі обранці кажуть, що після новорічних канікул доведеться повернутися до сесійної зали – аби внести у кошторис перші правки. 

ВідеоВерховна Рада ухвалила бюджет країни на 2016 рік о четвертій ранку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: