Дубілет пояснив походження "міфічних дір" у "ПриватБанку"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Причиною ситуації, що склалася, банкір вважає зміну облікової політики Нанцбанку 

Колишній голова правління "ПриватБанку" Олександр Дубілет у коментарі ТСН пояснив, звідки з'явилися "міфічні чорні діри", про які говорила керівник НБУ Валерія Гонтарєва.

Очільниця фінрегулятора стверджувала, що нестача в капіталі "ПриватБанку" зросла до 148 млрд гривень, а ліквідність банку знизилася. Натомість Дубілет заявляє, що фінустанова працювала нормально, поки НБУ не припинив приймати до обліку застави.  

"Банк працював нормально. І міг нормально працювати і далі. Міфічні діри - це все результати облікової політики "Нацбанку". Який перестав приймати до обліку ті застави, які у нас були, і які до цього приймалися на облік", - пояснив Дубілет.

Як приклад він навів приклад підприємства, вартість якого оцінується у 6 мільярдів гривень.

"Є підприємство, яке на 75% належить одному акціонеру, або групі акціонерів, а на 25% належить державі. Якщо раніше це підприємство, яке оцінюється в 6 мільярдів гривень, воно могло бути предметом застави, то сьогодні воно не є предметом застави", - сказав колишній глава правління "ПриваБанку".

Йдеться зокрема про стадіон "Дніпро-арена", заставна вартість якого тепер визнається нульовою.

"Коли, припустимо "Дніпро-арена", на підставі того, що сьогодні продати це неможливо, визнається це як заставу в нуль. Але це ж не зовсім так. І не завжди було так", - сказав він, додавши, що визнавати за нульову вартість такої споруди є просто нереальним.

Відео Дубілет пояснив, звідки з’явилися "міфічні чорні дири" у "ПриватБанку"

Нагадаємо, рішення про націоналізацію одного із найбільших українських банків ухвалили у неділю, 18 грудня. Держава відтепер володіє усіма 100% акцій. Вона ж в особі Міністерства фінансів гарантує збереження коштів клієнтів. Для їхнього захисту президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект про додаткові гарантії вкладникам "ПриватБанку".

20 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який гарантує вкладникам "ПриватБанку" повернення 100% вкладів, як і в "Ощадбанку", а не обмежує 200 тис. грн, як в інших банках. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції