Експерти JPMorgan вирахували дату нової фінансової кризи у світі – Bloomberg

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Інші аналітики назвали вісімку країн із найслабшими валютами, і в цей перелік потрапила Україна.

Нова фінансово-економічна криза у світі станеться у 2020 році. Так вважають фахівці JPMorgan, дані яких наводить Bloomberg.

Аналітики припускають, що під час проблемної фази акції ринків, що розвиваються, подешевшають на 48%, їх валюти – на 14,4%, американські акції втратять у вартості 20%, а ціни на енергоресурси впадуть на 35%. Такі показники не будуть аж надто болючими, особливо на тлі попередньої кризи, наслідки котрої не подолані досі. "Ці прогнози виглядають прийнятними в порівнянні з тим, що ми спостерігали в 2008 році. Вони навряд чи можуть викликати паніку, якщо врахувати середні показники під час попередніх рецесій і криз", - пояснили експерти банку Джон Норманд і Федеріко Манікарді.

ВідеоФінансисти розповіли, як зміняться ціни, курс долара та тарифи на опалення цієї осені

Після липневого затишшя гривня валиться мало не щодня, а в п’ятницю пробила психологічну позначку - 28 гривень за долар. У пресі заговорили про неминучий дефолт, якщо МВФ не дасть Україні черговий кредит, і про те, що казначейські рахунки майже порожні. ТСН.Тиждень дослідила, яких цін, курсу та тарифів очікувати українців уже в наступному місяці.

Фінансисти розповіли, як зміняться ціни, курс долара та тарифи на опалення цієї осені

На думку іншого експерта Марко Колановіча, ризик нового краху на ринках посилився через перехід до пасивного управління інвестиціями через індексні і біржові фонди, а також розвиток торгових стратегій, заснованих на кількісному аналізі. Це послаблює стійкість ринку перед великим падінням котирувань, тоді як в управлінні інвестиційних компаній тільки близько третини активів є активними інвестиціями. Тривалість наступної кризи аналітики прогнозувати не беруться.

Натомість Bloomberg наводить думки аналітиків японського банку Nomura, котрі стосуються держав із потенційно проблемними національними валютами. До цього переліку потрапили Шрі-Ланка, Південно-Африканська Республіка, Аргентина, Пакистан, Єгипет, Туреччина і Україна. Японці переконані, що економіки цих країн або вже перебувають у валютній кризі, або схильні до неї.

Залиште свій коментар

Вибір редакції