Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фармакологічна мафія готує заборону реклами ліків в Україні

Цим вітчизняні ділки хочуть "законсервувати" існуючий перелік медикаментів, аби не поступатися місцем на ринку новим, більш ефективним лікам.

Журналісти ТСН розпочинають цикл розслідувань діяльності фармакологічної мафії в Україні, через яку ціни на ліки значно вище за європейські. Той самий препарат, що продається в українських аптеках, німецький пенсіонер бере за значно нижчою ціною. Єдина різниця – ліки вироблені в Євросоюзі.

Громадський активіст Дмитро Шарембей певен, що причина бід українських хворих – це так звана фармакологічна мафія. "Існує негласна такса присутності на ринку. В Україні медикаменти дорожче, ніж в Євросоюзі. У нас аптеки насьогодні – це ювелірні магазини, куди люди навіть соромляться заходити", - вважає Шарембей.

Голова парламентського комітету з охорони здоров'я Ольга Богомолець упевнена, що через фармацевтів потерпає вся система лікування пацієнта – вони блокують ухвалення в Україні сучасних протоколів лікування. "У тих стандартах лікування, якими сьогодні користується МОЗ, прописані ті препарати, які мають виграти на тендері. Для того, щоб вигоду отримав кінцевий набувач – той виробник або посередник, який ці препарати продає", - заявила парламентар.

Активісти з різних організацій називають суму від 50 мільярдів гривень до 100 млрд – саме стільки торік українці переплатили за ліки. Схему, за якою фармацевти диктують свої умови хворим, активісти розкладають на прикладі одного з найбільших підприємств галузі - "Дарниця", яку очолював спочатку Володимир Загорій, а зараз його син Гліб Загорій.

Зокрема, у схемі задіяна Державна служба лікарськіх засобів, яку раніше контролював Соловйов (партнер батька Соловйова по одному з бізнесів є помічником Гліба Загорія досі). Громадські активісти переконують, що на цій системі найбільше заробляє "чорна бухгалтерія". Кожна фармацевтична компанія за перерєстрацію препарату GNP мала платити хабарі.

При цьому у заступниках міністра охорони здоров'я опинилася колишня адвокат фірми "Дарниця" Олександра Павленко. Вона у своєму інтерв'ю "УП" розповідала, що працювала на колишню регіоналку Тетяну Бахтеєву. Екс-соратницю Віктора Януковича вважають однією з найодіозніших осіб у сфері охорони здоров'я.

Шарембей запевняє, що закон про міжнародні закупівлі саботував Гліб Загорія з Олександрою Павленко. За словами активістів, саме Павленко останній рік блокувала закон про держзакупівлі медичних препаратів іноземними організаціями та й узагалі всю лібералізацію ринку ліків. Наприклад, в Україну й досі не можуть вільно заходити препарати, які пройшли сертифікацію в країнах ЄС та Америці.

Дмитро Шарембей вважає, що відкриття ринків зекономить українцям 25-30% домашнього бюджету.

Кореспонденти ТСН намагалися зв'язатися з Глібом Загорієм, щоб отримати його коментар, але на зв'язок він не виходить. Його колишній адвокат, а тепер заступник міністра охорони здоров'я Олександра Павленко всі закиди в свій бік, не конкретизуючи, відкидає. "Я думаю строк і час завжди відповідає на всі питання. Протягом усього року мого призначення – я лише рік в МОЗ – мною не було підписано жодного управлінського рішення, яке йде на користь жодному підприємству", - заявила Павленко.

Коли розпочнеться лібералізація ринку – наразі не відомо. Уже зараз родина Загоріїв почала готуватися до можливих складнощів – парламентаріям пропонують заборонити рекламу ліків. Сутність цього закону проста - ускладнити надання українцям інформації про нові ліки, щоби ті й надалі купували засоби з відомими з радянських часів назвами, тому що іншого способу конкурувати з високоефективними західними препаратами в бізнесменів, які не вкладають гроші в розвиток власних підприємств, немає. Тому українські пенсіонери і надалі сплачуватимуть за ліки в кілька разів більше, ніж пенсіонери Німеччини.

Нещадавно також повідомлялося, що в Україні невдовзі знову суттєво здорожчають ліки. Підвищення цін може сягнути 40%.

Відео Хто руйнує систему охорони здоров’я і заробляє мільярди на хворобах українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції