Голова Нацбанку Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск"

Голова Нацбанку Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск"

Фото: Національний банк України

Заяву він передав на розгляд президенту України.

Голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України.

"Сьогодні голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням", - ідеться в повідомленні НБУ.

Сам Смолій заявив, що звільняється через постійний політичний тиск.

"Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - заявив Смолій.

Після розгляду заяви президентом звільнення голови НБУ ще мають затвердити народні депутати.

Головою правління Нацбанку Яків Смолій був понад два роки - від 15 березня 2018 року. До НБУ він прийшов разом із командою своєї попередниці Валерії Гонтаревої. Після того, як вона написала заяву на звільнення і вже не вернулася до керівництва Нацбанку, Верховна Рада її не звільняла 10 місяців. У той період НБУ керував Смолій, який на той час був першим заступником голови Нацбанку.

Смолію 59 років. Він родом із села Вербовець на Тернопільщині. Має науковий ступінь кандидата економічних наук. Володіє англійською мовою. Одружений, має дві доньки.

Смолій закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка за фахом "Прикладна математика" та здобув кваліфікацію математика. Під час навчання працював лаборантом науково-дослідного сектору цього університету.

Згодом працював інженером-програмістом, математиком, молодшим науковим співробітником Тернопільського фінансово-економічного інституту, пізніше - інженером-програмістом, старшим інженером-програмістом, начальником бюро заводу "Оріон".

1991 року влаштувався на роботу в Нацбанк – спочатку провідним інженером, а потім начальником комп'ютерного відділу, заступником начальника Тернопільського обласного управління НБУ.

1994 року перейшов на посаду начальника управління автоматизації, а пізніше – заступника голови правління Акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль", де працював до 2005-го.

2006-2014 роки - обіймав посаду директора з питань банківського бізнесу товариства "Престиж-груп".

Від квітня 2014-го - заступник голови Національного банку України. Першим заступником голови НБУ став у жовтні 2016-го.

Соболєв: Смолій продовжить політику Гонтаревої, яка не витримує критики

Соболєв: Смолій продовжить політику Гонтаревої, яка не витримує критики

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація