Збитки держпідприємств сягнули 82 мільярдів гривень - Гройсман

Половина держкомпаній узагалі не працює.

Збитки державних підприємств за рік становлять 82 млрд грн.

Про це під час виступу у Верховній Раді сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає "Економічна правда".

"Ми повинні ефективно підійти до продажу державних активів, які неефективно використовуються. Ми маємо 3,5 тисячі державних підприємств, які є осередком неефективності та корупції. Вдумайтесь, 82 мільярди гривень збитків, які приносять ці підприємства державі. 50% підприємств абсолютно не працюють, а тільки 30% з цієї кількості є прибутковими, 70% - збиткові", - сказав прем'єр.

Гройсман учергове анонсував велику приватизацію, яку не можуть втілити в життя кілька останніх років.

"Ми маємо пройти шлях, який дозволить ефективно використовувати державні підприємства через публічний продаж. Це дасть можливість залучити в економіку мільярдні інвестиції, створити нові робочі місця, запровадити нові технології і зробити Україну більш конкурентною і сильною", - наголосив глава уряду.

Тим часом у Мінекономрозвитку оприлюднили звіт щодо підсумків роботи 100 найбільших українських державних підприємств за перше півріччя 2016-го і констатували, що вони отримали 31,6 млрд грн прибутків.

У Мінекономрозвитку уточнили, що в державній власності перебувають 3460 підприємств, із яких працюють лише 1794. Водночас на 100 найбільших держкомпаній припадало 82% чистого доходу і 86% активів держави. Найбільші активи сконцентровані в нафтогазовому секторі (НАК "Нафтогаз України"), транспорті (ПАТ "Укрзалізниця") та електроенергетиці (ДП НАЕК "Енергоатом").

Залиште свій коментар