Інфляція в Туреччині досягла 15-річного максимуму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після оприлюднення даних про інфляцію курс турецької ліри впав ще більше.

Рівень інфляції в Туреччині у вересні склав 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це найвищий рівень за останні 15 років. Порівняно із серпнем зростання інфляції склало 6,3%.

Про це свідчать оприлюднені в середу, 3 жовтня, офіційні дані, передає Deutsche Welle.

Інфляція в країні зростає вслід за девальвацією національної валюти - ліри, яка за останній рік втратила 40% вартості. Курс валюти падає, зокрема, через контроль турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана над монетарною політикою в країні та погіршення американсько-турецьких відносин.

Згідно зі статистичними даними, в Туреччині ціни на меблі та побутову електроніку за останній місяць зросли на 11,4%, на транспортні послуги - на 9,2%, а на харчові продукти та неалкогольні напої - на 6,4%.

Одразу після оприлюднення даних про інфляцію курс турецької національної валюти впав ще більше та склав 6,06 ліри за долар.

ВідеоУряд Туреччини зміг стабілізувати курс ліри та зберегти гаманці туристів

Стрімке падіння турецької ліри буквально за два тижні стало шоком для бізнесу всередині країни і в регіоні в цілому. Економісти заговорили про загрозу дефолту для Туреччини і ланцюгової реакції далі щонайменше на два континенти. ТСН вирішила дослідити, чи варто українцям вірити в прогнози та як це вплине на гаманці туристів. 

Уряд Туреччини зміг стабілізувати курс ліри та зберегти гаманці туристів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції