Кабмін запустив в Україні новий ринок електроенергії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Електрику продаватимуть на аукціонах.

В Україні від 1 липня з’явиться новий ринок електроенергії.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів під час засідання у середу, 5 червня.

"Зараз точиться дискусія про те, щоб змінити дату впровадження, але це компетенції українського парламенту. В уряду є тільки одна можливість - це виконати норму закону та запровадити, хочемо ми того чи не хочемо, ринок електричної енергії. Більше того, той закон, який напрацьовувався у парламенті, відповідає європейським та світовим нормам",- заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Під час засідання уряду було вирішення проводити аукціони з продажу електроенергії через майданчик "Української енергетичної біржі". Зокрема, продавати електрику будуть протягом трьох перших місяців від запуску ринку. Тим часом на базі Prozorro повинні розробити таку ж платформу.

"Ми довго обговорювали, на якому майданчику проводити аукціони... Ми вибрали поки що єдиного можливого представника, який вже торгує газом і має відповідний софт для реалізації, зокрема двосторонніх договорів - це "Українська енергетична біржа". Але ми виділяємо лише три місяці для їхньої роботи, і будь-яка інша біржа, яка може увійти в ринок України, може пред`явити свої можливості для проведення аукціонів", - пояснив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик.

Зазначимо, спеціальні зобов’язання з постачання електроенергії для населення до 31 грудня 2020 року покладено на державні енергогенерувальні компанії ”Енергоатом”, ”Укргідроенерго”, а також на ”Укренерго” і операторів систем розподілу. Крім того, згідно з постановою уряду, частково спецзобов’язання стосуватимуться приватних компаній, зокрема "ДТЕК" Ріната Ахметова.

Нагадаємо, заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, який тимчасово виконує обов'язки голови спецслужби, заявив про загрозу держбезпеці від впровадження ринку електроенергії з 1 липня. Раніше керівник державного підприємства "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що запуск ринку електроенергії може створити ризик для народу. На його думку, одним із факторів нестабільності є низький рівень конкуренції через відсутність великої кількості виробників на ринку. Це може призвести до неконтрольованого збільшення ціни. 

Народний депутат Сергій Сажко із ним не згоден і запевняє, що тарифи населення після запуску ринку електричної енергії у липні нинішнього року не зміняться. За його словами, всі гравці на ринку електроенергії готові до запуску ринку електроенергії. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, виконала величезну роботу із синхронізації законодавства з європейськими нормами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції