Кінець ліків: в ОХМАТДИТІ списали медикаментів на мільйон гривень

Препарати втратили придатність, хворі лишилися без необхідних ліків.

В ОХМАТДИТІ зіпсувались ліки на мільйон гривень, і їх довелося списати. Медикаменти придбали за бюджетні кошти в рамках міжнародних закупівель, однак через затримки із постачанням препаратів у дитячу лікарню використати встигли лише половину, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Термін придатності медикаментів був у кілька разів коротший, ніж зазвичай. Медики кажуть, що закуповувалися препарати ще в 2015 році, а реально надійшли в кінці 2016 року з терміном придатності до квітня 2017 року. Тепер у лікарні в дефіциті антибіотики та ліки, які неможливо нічим замінити.

ВідеоВ "Охматдиті" зіпсувалась маса життєво необхідних ліків

Цінні ліки доведеться списати, хоча кожен із цих препаратів життєво необхідний в онкогематологічному відділенні ОХМАТДИТу. Де лежить, наприклад, 16-річний хлопець Дмитро, котрий пережив уже три хіміотерапії. Його мама вже з ніг збилася, шукаючи гроші на лікування. "Із цього великого списку, котрий іде, якийсь пунктик був чи два, що щось дали. Решта купується, 60-70 тисяч на ліки лише на трансплантацію", - кадже Юлія Ельцова.

Чи є серед її списку саме ті ліки, термін придатності яких закінчився, жінка не знає. В цей час завідувачка центру дитячої онкогематології каже, що ситуація критична. "Препарати, які необхідні в протоколі, подекуди більші ніж на половину відсутні", - зізнається Світлана Донська. Медики з січня пишуть листи до свого міністерства з проханням розібратися в ситуації, бо за договором компанія-постачальник мала б замінити непридатні ліки. Насправді жодної заміни цих препаратів не було, хоча розмови про це йдуть ще з квітня.

Фотогалерея Телеведучі 1+1 медіа передали до лікарні "ОХМАТДИТ" обладнання для штучної вентиляції легень (10 фото)

У міністерстві ж озвучують зустрічні питання до самої лікарні. "Треба з'ясувати, хто робив заявку на ці препарати, чому їх замовлено в такій кількості. Ці відповіді будуть сумними для тодішнього керівництва ОХМАДИТУ", - прогнозує пан Лінчевський

Компанія-постачальник твердить, що умов договору дотримується, тож наразі проводить заміну одного дитячого препарату та готують документи ще на три. Щоправда, не уточнює, коли ж склади поповняться новими ліками.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар