Медреформа "розкидала" розміри зарплат лікарів від 4 до 17 тисяч гривень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В одних регіонах медики можуть отримувати втричі більше за сусідів.

Після гучних заяв урядовців про зрослі внаслідок медичної реформи зарплати лікарів журналісти вирушили дізнатися, чи це справді відповідає дійсності. Почали із центру первинної допомоги містечка Корюківка на Чернігівщині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Терапевт Микола Васянович за популярністю в пацієнтів у своїй лікарні рекордсмен, він уклав дві тисячі декларацій. Раніше отримував 5 тисяч гривень, якою буде нова зарплатня, лікар ще не знає – в бухгалтерію йде разом із журналістами. Там він вивчив відомість за липень, нарахування йому сподобалися. "Ну, отримувати вдвічі більше – це дуже важливо", - визнав він. У серпні Микола Васянович отримає ще більше, бо тоді врахують усі дві тисячі його пацієнтів. Відповідно, підвищиться і зарплата медсестри.

Відео ТСН перевірила, чи дійсно в Україні зросла зарплатня медиків

Чи дійсно в країні є лікарі, які за липень вже отримали вдвічі чи втричі більше, аніж заробляли до цього - ТСН навідалася в два заклади первинної медичної допомоги в різних областях. Але, виявилося, лише в одному з них зарплатня таки дійсно зросла. 

ТСН перевірила, чи дійсно в Україні зросла зарплатня медиків

За кожного клієнта на первинній ланці держава дає певну суму коштів. Ними заклад розпоряджається самостійно: спочатку зарплатня, залишок на комунальні виплати та закупівлю обладнання і медикаментів. Аби доходи лікарів первинної ланки зросли, корюківський центр виконав усі умови і уклав угоду із Національною службою здоров’я. А щоб ще більше грошей прийшло за пацієнтом – лікарі самі виявили ініціативу. "Тобто ми приходили в організації з ноутбуком. Виділяли спеціального робітника і заключали декларації прямо на місці. І людям було зручно, і ми покращили свої показники. Ми рахували, що приблизно 17 тисяч гривень буде, якщо буде заключено 100% декларацій", - розповіла головний лікар Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко.

Аналогічний центр у Сумах заявку на реєстрацію лише подав – чекали на рішення місцевої влади щодо фінансової автономії закладу. Тепер ще мають купити обладнання і потроху підписують з пацієнтами декларації на принесеному з дому комп’ютері. "Тому тендери ще не пройшли, комп’ютерів не вистачає, не встигли зробити. На мій погляд, до кінця року все буде добре", - розповів головний лікар В’ячеслав Петренко. Поки ж лікар цієї амбулаторії в середньому отримує близько 4 тисяч гривень. "Ну, як не прикро, ми за них раді – за людей, за своїх людей. Сподіваємося, що і ми будем отримувати, чому ні", - коментує втричі більші суми в сусідній області завідувач амбулаторією Наталія Маслова.

Фотогалерея Провідні лікарі німецької клініки Charite поділилися своїм досвідом з українськими колегами (5 фото)

Натепер угоди із національною службою здоров’я уклали 160 закладів первинної допомоги – лише одна десята частина від усіх. Чому влада на місцях і самі лікарі рухаються до реформи повільно, у службі не розуміють. "Всі органи місцевого самоврядування і заклади, які їм належать, повинні подумати, що держава надала механізм для того, щоб отримати кошти, які дозволять протягом місяця збільшити дохід в два-три рази. Я не знаю, який є мотив не скористатися цією можливістю", - каже керівник установи Олег Петренко. Водночас він визнає, що заявок стає більше, бо поміж лікарів розлетівся поголос, що збільшення зарплат – це реально.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції