Мінус один: НБУ відкликав ще одну банківську ліцензію

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
1791
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мінус один: НБУ відкликав ще одну банківську ліцензію

Фото: УНІАН

ПАТ "Розрахунковий центр" поповнив перелік ліквідованих за власною ініціативою банків.

У середу, 11 липня,  Національний банк України відкликав банківську ліцензію у ПАТ "Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках" (ПАТ "Розрахунковий центр").  Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.

У державному регуляторі нагадали, що акціонери ПАТ "Розрахунковий центр" ухвалили рішення про припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи ще у лютому 2021 року. 30 червня ця фінансова установа завершила здійснення банківської діяльності. 

“ПАТ "Розрахунковий центр" має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на здійснення клірингової діяльності і продовжить здійснювати відповідну професійну діяльність на ринках капіталу”, - йдеться у повідомленні Нацбанку. 

Грошові розрахунки, пов’язані з кліринговою діяльністю, надалі забезпечуватимуться з використанням рахунку в Національному банку України, що передбачено чинним законодавством. 

До слова, Національний банк України є ключовим акціонером ПАТ "Розрахунковий центр", володіючи понад 83% акцій.

ПАТ "Розрахунковий центр" – восьмий банк, який припинив здійснення банківської діяльності за власною ініціативою без припинення юридичної особи. Раніше Національний банк України відкликав ліцензії у ПАТ "ВЕРНУМ БАНК", АТ "БМ Банк", ПАТ "ДіВі Банк", ПАТ "КБ "Фінансовий партнер", ПАТ "Апекс-Банк", ПАТ "Промислово-фінансовий банк" та ПАТ "Кредит Оптима Банк".  

Нагадаємо, у середу, 11 серпня, правління Національного банку України прийняло рішення віднести АТ “Комерційний банк “Земельний капітал” до категорії неплатоспроможних. Причиною стало невиконання зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів у банку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1791
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація