Нацбанк фіксує незначне зростання золотовалютних резервів

Міжнародні резерви зросли до 15,5 мільярда доларів.

Станом на 1 листопада міжнародні золотовалютні резерви Національного банку зросли до 15 млрд 514 млн доларів США.

"У зв'язку з необхідністю здійснення платежів за державним боргом за місяць вони майже не змінилися. Загалом, за останні 12 місяців вони збільшилися на 20%", – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, наприкінці вересня резерви становили 14,5 млрд доларів, а наприкінці серпня – 14,1 млрд доларів. Зростання відбулося завдяки черговому кредиту від МВФ.

У жовтні кошти надходили до міжнародних резервів з двох джерел.

"По-перше, від проведення Національним банком інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. У зв'язку з наявністю надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку Національний банк провів протягом місяця 10 аукціонів з купівлі іноземної валюти. Жодного аукціону з продажу іноземної валюти протягом місяця проведено не було. В результаті, чиста купівля валюти Національним банком у жовтні становила 274,5 млн доларів США. По-друге, від розміщення урядом ОВДП, номінованих в євро. Надходження з цього джерела до резервів становили 141,3 млн євро (154,4 млн доларів США в еквіваленті)", – уточнили в НБУ.

Водночас Нацбанку довелося спрямувати з резервів 365,8 млн доларів на здійснення платежів уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті.

"За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань, поточних операцій уряду та Національного банку", – запевнили в НБУ.

Раніше регулятор покращив свій прогноз щодо міжнародних золотовалютних резервів. На кінець 2016 року він становитиме 17,5 млрд доларів. Перед цим голова Нацбанку Валерія Гонтарева озвучувала цифру в 17,2 млрд доларів. НБУ прогнозує, що на кінець 2017-го резерви зростуть до 23,1 млрд доларів, на кінець 2018-го – до 27,8 млрд доларів. Показники збільшуватимуть, перш за все, за рахунок кредитів від Міжнародного валютного фонду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: