Нацбанк скасував чергові валютні обмеження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Іноземні інвестори зможуть репатріювати кошти від продажу цінних паперів і корпоративних прав без лімітів.

Відзавтра, 10 вересня, Нацбанк скасовує чергові валютні обмеження, які були введені раніше задля підтримки стабільності економіки.

Зокрема, НБУ у межах валютної лібералізації і для подальшого поліпшення інвестиційного клімату скасував щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземними інвесторами.

Водночас регулятор розширив перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів дозволено зарахування коштів у гривнях, отриманих як дивіденди, процентні доходи за цінними паперами та інші доходи за об’єктами прав власності в Україні, що не пов’язані з їхнім відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

У Нацбанку наголосили, що ці нові послаблення разом з раніше скасованим обмеженням на репатріацію дивідендів дають змогу нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривні. Регулятор переконаний, що спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їхньому подальшому припливу до України.

Для уникнення різночитань Національний банк уточнив, що чинний е-ліміт у 2 млн євро/рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на придбання цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

скасування валютних обмежень
Національний банк України

Відео Що вплинуло на стабілізацію української валюти

Вже тиждень гривня впевнено укріплюється по відношенню до долара і євро. У столичних обмінниках за один долар дають 25,60. Такий самий курс іноземних валют був влітку 2017-го. Тоді на мінімумі він протримався впродовж липня і серпня. Як надовго гривня стабілізувалася зараз та що впливає на курс – "Сніданок" розбирався.

Що вплинуло на стабілізацію української валюти

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції