"Нафтогаз" почав стягувати компенсацію з "Газпрому" у Люксембурзі

Дата публікації
Перегляди
2403
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Нафтогаз" почав стягувати компенсацію з "Газпрому" у Люксембурзі

Фото: Getty Images

За рішенням Стокгольмського арбітражу, у юрисдикції Люксембургу компанія повинна отримати 2,6 млрд доларів.

НАК "Нафтогаз України" почав процеси зі стягнення з російського ПАТ "Газпром" 2,6 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу в юрисдикції Люксембургу.

Про це повідомила прес-служба компанії на сторінці у Facebook.

"Сьогодні рік, як Стокгольмський арбітраж присудив нам перемогу у спорі з "Газпромом". Ми вже отримали газ на суму 2,1 млрд дол. Решту стягуємо через процес примусового виконання у декількох юрисдикціях – Нідерландах, Великобританії, Швейцарії та США, а нещодавно і в Люксембурзі", - наголосили у "Нафтогазі".

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Також у компанії зазначили, найближчим часом можливі процеси і в інших країнах.

"Міжнародна судова система некваплива, але певна. Наші арбітражні процеси з "Газпромом" 2014-2018 років - найбільші у світовій історії серед комерційних компаній за сумою претензій. Якби ми не пішли до суду або нам не вдалося відстояти свою позицію, ми могли б втратити $94,7 млрд, або 177 тис. грн в перерахунку на кожну українську родину. Натомість, ми не сплачуватимемо цих коштів, а "Газпром" мусить сплатити нам $4,6 млрд компенсації за транзитним контрактом", - резюмували у "Нафтогазі"

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
2403
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація